• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Waarom mensen uit Nederland vaak worden tegengewerkt als ze in Suriname komen werken

GFC Nieuws Ingezonden door GFC Nieuws Ingezonden
13 november 2025 20:00
in Opinie
suriname zanderij johan adolf pengel luchthaven aankomst

Nederlanders en Surinaamse Nederlanders terug naar Suriname om hier te wonen en te werken kunnen erover meepraten.

Sommigen komen naar hier uit liefde voor het land, anderen omdat ze hun kennis en ervaring willen inzetten om iets bij te dragen.

Toch merken veel van deze mensen al snel dat ze niet altijd met open armen worden ontvangen. Ze krijgen te maken met tegenwerking, afgunst of een houding van: “Je komt niet hier om mij de les te leren.”

Die reactie komt vaak voort uit wat men broodvrees noemt. De angst dat iemand uit Nederland jouw baan, positie of waardering afpakt.

Want ja, veel van deze terugkeerders brengen kennis mee, hebben andere werkgewoonten en weten zaken vaak efficiënter aan te pakken.

Dat roept bij sommigen onzekerheid op. In plaats van te denken: “Wat kan ik van deze persoon leren?”, ontstaat er afweer en wantrouwen.

Daarbovenop speelt een diepgewortelde trots. Veel mensen in Suriname willen niet dat iemand “van buiten” komt vertellen hoe het beter kan.

Maar precies die houding houdt ons als land tegen. Zolang we niet openstaan om te leren van mensen die elders ervaring hebben opgedaan, blijven we rondjes draaien in onze eigen gewoonten.

Mis dit niet:

Ondernemer durft regels naar zijn hand te zetten, maar de wet geldt voor iedereen

Je hebt Suriname verlaten, maar ben je ook echt geslaagd?

Het is geen schande om toe te geven dat er in Europa meer kennis en technologie beschikbaar is. Dat betekent niet dat Surinamers minder zijn, maar dat we juist kunnen groeien door te leren van die kennis.

In plaats van elkaar tegen te werken, kunnen we samenwerken en het beste van twee werelden combineren.

Suriname heeft alles om vooruit te komen. Slimme mensen, natuurlijke rijkdom en een sterke gemeenschap. Wat nog ontbreekt, is de bereidheid om echt samen te werken, zonder jaloezie of angst.

Als we dat kunnen overwinnen, wordt Suriname niet alleen een plek waar mensen terugkomen, maar ook een land waar kennis welkom is en waar we allemaal beter van worden.

S. Cruden

Dit artikel betreft een ingezonden opiniestuk. Voor de publicatie van ingezonden artikelen hanteren wij specifieke voorwaarden. Voor meer informatie of om zelf een ingezonden bericht te sturen, kunt u contact opnemen via [email protected] of direct via WhatsApp.

Let op: Publicatie van opiniestukken houdt niet in dat GFC Nieuws het eens is met de inhoud

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Bijna 385 ton rijst en één principiële vraag: staat de wet boven het eigenbelang?
Opinie

Ondernemer durft regels naar zijn hand te zetten, maar de wet geldt voor iedereen

Schiphol vertrekhal
Column

Je hebt Suriname verlaten, maar ben je ook echt geslaagd?

SRD Surinaamse Dollar
Opinie

Hoe word je snel rijk in Suriname in de komende jaren?

Surinaamse Dollars.
Column

‘Je neemt je geld niet mee naar het graf’: waarom we in Suriname moeten stoppen met het kleinpraten van geld

Buitenlanders reageren volgens ondernemers wel op vacatures in Suriname, maar lopen soms tegen de Nederlandse taal aan. Illustratiefoto: Hermitage Mall
Column

Waarom reageren vooral buitenlanders op vacatures in Suriname?

Meer dan 70.000 kinderen: de prijs van wegkijken.
Opinie

De cijfers over kindermisbruik zouden Suriname wakker moeten schudden

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws