• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Readytex opent indrukwekkende solo-expositie “Faya Lobi” van Dhiradj Ramsamoedj

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
4 november 2025 19:00 - Geüpdatet op 7 november 2025 09:48
in Suriname
Noodbrug deels weggespoeld door zware regenval

Noodbrug deels weggespoeld door zware regenval

Op 8 november opent Readytex Art Gallery de indrukwekkende solo-expositie “Faya Lobi: In Search of Identity, Essence and Meaning of Life” van de gerenommeerde Surinaamse beeldend kunstenaar Dhiradj Ramsamoedj.

Met deze tentoonstelling nodigt de kunstenaar het publiek uit tot bezinning op identiteit, verbondenheid en de essentie van het leven — thema’s die diepgeworteld zijn in de Surinaamse realiteit.

Ramsamoedj laat zich inspireren door alles wat hem omringt: de mensen, het erfgoed en de spirituele rijkdom van Suriname.

Zijn nieuwe collectie biedt een verrassende visuele ervaring waarin hij vanuit een monumentaal perspectief zoekt naar de kern van wie wij zijn als samenleving.

Wie bekend is met het werk van Ramsamoedj, weet dat geen enkel detail toevallig is: elke kleur, vorm en materiaalkeuze draagt betekenis.

Bekijk ook:

Riskante open waterput bij Hermitage Mall

Man aangehouden voor bedreiging en belaging van ex-partner

Zo vertelt zijn werk “Fragments of Suriname: A Portrait of the Self” een gelaagd verhaal over geschiedenis, diversiteit, spiritualiteit en liefde voor het vaderland.

In de installatie “Project Maur” gebruikt hij de maur, een huwelijkskroon met rituele betekenis, als symbool van culturele verbinding. De sculptuur “Hands of Solidarity” vormt op haar beurt een krachtige oproep tot eenheid en samenwerking in een tijd waarin verdeeldheid groeit.

Met zijn kunst stelt Ramsamoedj niet enkel vragen, maar nodigt hij het publiek uit tot reflectie over verbondenheid en collectieve groei. Zijn werken fungeren als spiegels — ze tonen wat wij zijn, maar ook wat wij kunnen worden.

Readytex Art Gallery nodigt het publiek van harte uit om deze betekenisvolle tentoonstelling te bezoeken en zich te laten raken door kunst die zowel cultureel als spiritueel verrijkt.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Bezoekers van de Hermitage Mall doen een dringende oproep aan de verantwoordelijke instanties om onmiddellijk in te grijpen.
Suriname

Riskante open waterput bij Hermitage Mall

Vier aangiften leiden tot aanhouding van verdachte.
Suriname

Man aangehouden voor bedreiging en belaging van ex-partner

Zorgen nemen toe na zes dagen vermissing
Suriname

Familie roept hulp in bij zoektocht naar vermiste moeder van vier kinderen

Curaçaose viceminister-president Cooper in gesprek met president Simons over samenwerking olie- en gassector. Foto: CDS
Suriname

Curaçaose viceminister-president Cooper bezoekt president Simons voor versterking banden

Import van vlees alleen toegestaan met juiste vergunningen en certificaten.
Suriname

LVV waarschuwt importeurs: strengere controle op invoer van vlees en dierlijke producten

Narcoticabrigade houdt drie politieambtenaren aan
Suriname

Drie onder officieren aangehouden in onderzoek naar verdovende middelen en criminele organisatie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws