• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Piramidespelen dreigen Surinaamse dromen te verwoesten, regering moet direct ingrijpen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
17 juli 2023 23:59 - Geüpdatet op 27 december 2023 04:15
in Opinie
tranen huilen

OPINIE- Suriname wordt sinds kort wederom geconfronteerd met piramidespelen.

De initiatiefnemers richten zich veelal op mensen in onderontwikkelde landen zoals de onze, die hopen op een betere toekomst. Deze onbetrouwbare beleggingen beloven grote winsten, maar in werkelijkheid betaalt het geld van nieuwe beleggers de oude.

Eerst lijkt alles goed: vroege beleggers krijgen winst, waardoor anderen denken dat het veilig is om ook te investeren.

Maar, deze methoden kunnen niet blijven bestaan. Zodra er geen nieuwe beleggers meer zijn, stort alles in. De laatste beleggers, vaak de armsten, verliezen alles.

Ondanks de bekende schadelijke effecten, blijven piramideschema’s bestaan. Mensen die het meest te verliezen hebben, worden het zwaarst getroffen. In hun zoektocht naar financiële stabiliteit, vallen ze voor valse beloften.

Het bestrijden van deze praktijken vraagt om stevige actie. De Surinaamse overheid moet op de meest korte termijn ingrijpen en het publiek moet beter worden voorgelicht.

Daarnaast moeten we de problemen aanpakken die mensen kwetsbaar maken voor deze fraude, zoals armoede en gebrek aan onderwijs.

Piramidesystemen  zijn een wrede illusie. Ze lijken aantrekkelijk, maar de realiteit is vaak een pijnlijke financiële klap. Het is belangrijk dat we deze praktijken stoppen en de kwetsbaarsten beschermen.

Mis dit niet:

Mennonieten in Suriname: Bolivia waarschuwde ons al

Surinaamse vrouwen in Nederland hebben meer zekerheid, maar zijn ze ook gelukkiger?

R. Pinas

DISCLAIMER: Publicatie van opiniestukken houdt niet in dat GFC het eens is met de inhoud

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Illustratiefoto Mennonieten.
Opinie

Mennonieten in Suriname: Bolivia waarschuwde ons al

vrouw muziek telefoon smartphone
Column

Surinaamse vrouwen in Nederland hebben meer zekerheid, maar zijn ze ook gelukkiger?

President Simons hoe lang laat u Suriname nog dagelijks in het donker zitten
Column

Hoe lang accepteert president Simons nog dat Suriname dagelijks urenlang zonder stroom zit

Edgar Sampie van de ABOP.
Opinie

Je hebt ‘dom, dommer’….. en dan ‘een volksvertegenwoordiger’

Uit eten met een man die geen kans maakt, alleen omdat hij waarschijnlijk betaalt. Foto: Illustratief
Column

Er zijn Surinaamse vrouwen die mannen daten voor gratis diners

santokhi vhp
Opinie

VHP, draai niet: one member, one vote bij het kiezen van de VHP-voorzitter

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws