• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

‘Surinaamse influencers zouden zich moeten schamen voor wat ze voorschotelen’

GFC Nieuws Ingezonden door GFC Nieuws Ingezonden
29 oktober 2026 21:00
in Opinie
vrouwen selfie influencer camera foto

Illustratiefoto.

Ik zal het maar gewoon zeggen zoals ik het zie. Ik vind dat het met een groot deel van de zogenaamde influencers in Suriname bitter slecht is gesteld.

Er zijn uitzonderingen, maar veel van wat tegenwoordig als invloedrijk wordt gepresenteerd stelt naar mijn mening niets voor.

Een telefoon, een ringlamp en duizenden volgers maken je namelijk nog geen interessant persoon.

Wat leren jongeren hier eigenlijk van?

Wat mij vooral stoort, is dat sommige influencers helemaal geen goed voorbeeld geven. Neem die dame die voortdurend ongezond eten van restaurants promoot. Junkfood, enorme maaltijden en ga zo maar door. Iedere keer weer wordt er rommel aangeprezen alsof het een geweldige levensstijl is.

Ik vind dat belachelijk.

Zeker wanneer zo iemand zelf met ernstig overgewicht kampt. Je hoeft natuurlijk niet perfect te zijn, maar als je duizenden mensen bereikt, moet je toch enigszins nadenken over wat je voortdurend voorschotelt.

Veel aandacht, maar nauwelijks inhoud

En dan zijn er influencers die eigenlijk niets bijzonders te vertellen hebben. Ze filmen zichzelf, praten eindeloos over hun dagelijkse bezigheden, maken reclame voor dit en dat en verzamelen ondertussen likes en views.

Maar wat heeft de samenleving daar uiteindelijk aan?

Mis dit niet:

Het Surinaamse volk heeft kennis nodig, geen emotionele beïnvloeding

Wie heeft Suriname sinds 1975 kapotgemaakt: buitenlanders of Surinamers zelf?

Ook vind ik het opvallend dat sommige Surinamers hun eigen accent vrijwel volledig proberen te veranderen in een Nederlands accent. Kennelijk denken ze dat ze daardoor interessanter of intelligenter overkomen.

Dat is nergens voor nodig. Je accent bepaalt niet hoeveel je weet.

Bezig met onzin

Wat mij betreft is het grootste probleem dat een groot deel gewoon met onzin bezig is. Er wordt enorm veel aandacht gegenereerd, maar relatief weinig kennis, inspiratie of maatschappelijke meerwaarde.

Suriname heeft personen nodig die iets bijdragen. Mensen die kennis delen, ondernemen, gezond leven, studeren, creëren en anderen vooruithelpen.

Influencer zijn betekent invloed hebben. En wie invloed heeft, zou zich misschien eens moeten afvragen of hij die invloed gebruikt om iets toe te voegen of alleen om zichzelf voortdurend in beeld te brengen.

R. Pinas

Dit artikel betreft een ingezonden opiniestuk. Voor de publicatie van ingezonden artikelen hanteren wij specifieke voorwaarden. Voor meer informatie of om zelf een ingezonden bericht te sturen, kunt u contact opnemen via [email protected] of direct via WhatsApp.

Let op: Publicatie van opiniestukken houdt niet in dat GFC Nieuws het eens is met de inhoud

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

rechter advocaat openbaar ministerie vrouwe justitia 1
Opinie

Het Surinaamse volk heeft kennis nodig, geen emotionele beïnvloeding

srefidensi onafhankelijkheidsplein
Opinie

Wie heeft Suriname sinds 1975 kapotgemaakt: buitenlanders of Surinamers zelf?

Onafhankelijkheidsplein in Paramaribo.
Column

Een Hollander in Suriname mag zijn mond gewoon opendoen

Suriname en Europa dichter bij elkaar door diplomatieke samenwerking
Opinie

Visumvrij reizen: een positieve ontwikkeling voor Suriname

gfc ingezonden
Opinie

TAS-affaire: waarom blijft de vrouw van Monorath buiten schot?

Harish Monorath
Opinie

De positie van minister Monorath wordt onhoudbaar

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws