• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Patrick Kensenhuis (NDP) en Obed Kanapé (ABOP) opvallende namen onder nieuwe dc’s

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
21 augustus 2025 07:30
in Suriname
obed kanape

Obed Kanapé, voormalig parlementariër namens de ABOP wordt voorgedragen als dc van Tapanahony.

De lijst met nieuwe districtscommissarissen (dc’s) is uitgelekt.

Vicepresident Gregory Rusland verklaarde woensdag voorafgaand aan de Raad van Ministers (RvM) dat er hard wordt gewerkt aan de formalisatie van deze benoemingen.

Volgens hem zijn de personen al geïdentificeerd en zullen zij een training krijgen voordat zij officieel aantreden.

Opvallend is dat enkele voormalige dc’s van de ABOP terugkeren, maar dit keer worden geplaatst in andere districten. Daarnaast vallen enkele nieuwe namen op.

Een van hen is Patrick Kensenhuis, die namens de NDP is voorgedragen voor Para. Kensenhuis heeft zich als parlementariër jarenlang sterk gemaakt voor de ontwikkeling van zijn district.

Een tweede opvallende naam is Obed Kanapé, voormalig parlementariër namens de ABOP. Hij wordt voorgedragen als dc van Tapanahony. Kanapé werd bij de laatste verkiezingen niet herkozen voor een tweede termijn in De Nationale Assemblee (DNA).
Dc lijst

Kennismaking president met huidige dc’s

Eerder deze week heeft president Jennifer Simons de huidige districtscommissarissen ontvangen voor een kennismakingsgesprek.

Tijdens deze bijeenkomst gaven veel dc’s aan dat zij de afgelopen periode vrijwel zonder voldoende financiële ondersteuning hebben gefunctioneerd.

De wettelijk toegekende budgetten voor districtswerkzaamheden zijn al jarenlang niet aangepast. Momenteel ontvangen de districten tussen de SRD 500.000 en SRD 1 miljoen per jaar, een bedrag dat volgens de dc’s onvoldoende is om het beheer naar behoren uit te voeren.

Om toch vooruitgang te boeken, zijn sommige dc’s overgegaan tot Publieke-Private Partnerschappen (PPP’s) of hebben zij steun gezocht bij donoren en NGO’s.

Veelgenoemde landelijke knelpunten zijn: het ophalen van vuilnis, het tekort aan voertuigen, achterstallig wegenonderhoud en slecht onderhouden sportfaciliteiten, met name zwembaden.

Daarnaast kwamen ook districtsgebonden problemen naar voren. In Brokopondo vormt vervuiling door goudwinning een ernstige bedreiging voor de toerismesector.

In Sipaliwini heerst een nijpend tekort aan leerkrachten en medicijnen. Verder klaagden dc’s dat tractoren, die volgens toezeggingen bestemd waren voor de districten, nooit zijn aangekomen.

Simons benadrukte dat de decentralisatie “nu echt moet starten”. Op basis van de aangeleverde informatie zal zij het decentralisatiebeleid verder aanscherpen en concreet uitwerken.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

gasbom koken
Lifestyle

Huishoudens kiezen bewust voor elektrisch koken om gedoe met gasbommen

marinetrap waterkant paramaribo
Lifestyle

Slechte verlichting vergroot kans op criminaliteit, terwijl onderzoek duidelijke lessen biedt

drempels parabrug
Suriname

Verkeersdrempels bij Parabrug moeten schade beperken en verkeersveiligheid verhogen

Voorlichters van ministerie LVV instrueren telers over herkenning van cassaveziekte in oostelijke regio
Gezondheid

Ministerie LVV waarschuwt voor cassaveziekte en instrueert voorlichters in oosten

Asfalteringswerkzaamheden aan Sidoredjoweg en Zwartbondstraat in Wanica voor betere bereikbaarheid
Suriname

Ministerie Openbare Werken asfalteert Sidoredjoweg en Zwartbondstraat in Wanica

zijin rosebel
Suriname

Mannen weigeren vertrek uit concessiegebied Zijin zonder oplossingen van de regering

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws