Negentig studenten uit Marowijne, Brokopondo en Sipaliwini krijgen de mogelijkheid om een landbouwopleiding te volgen zonder daarvoor voortdurend naar Paramaribo te hoeven reizen.
Het gaat om pre-bachelor- en bacheloropleidingen die de landbouwproductie en economische mogelijkheden in het binnenland moeten versterken.
Het initiatief wordt uitgevoerd door het Directoraat Agrarische Ontwikkeling Binnenland (DAOB) van het ministerie van Regionale Ontwikkeling, in samenwerking met de Suriname Environmental and Mining Foundation (SEMiF) en de University of Sciences and Green Technology International (USTI).
Eerste groep studenten uit binnenland
De negentig deelnemers vormen volgens de organisatoren de eerste groep uit het binnenland die deze opleidingen gaat volgen.
Op vrijdag 16 oktober 2026 werd in Marowijne een nieuwe onderwijslocatie van USTI ingericht. De studenten kregen daar uitleg over de opbouw en het verloop van hun studie.
Een dag later, op zaterdag 17 oktober, werd ook in Brokopondo een nieuwe locatie geopend.
USTI had eerder samen met het ministerie al vier van dergelijke locaties in Brokopondo ingericht.
Online lessen via speciale studieplekken
De onderwijslocaties worden hubs genoemd. Het zijn plekken waar studenten gezamenlijk online lessen kunnen volgen.
De hubs beschikken over internet, laptops en mogelijkheden om documenten af te drukken.
Hierdoor kunnen studenten gebruikmaken van digitale onderwijsvoorzieningen in hun eigen regio.
De financiering van het project wordt verzorgd door SEMiF.
Meer landbouwproductie en inkomsten
Cyrano Asoiti, onderdirecteur Landbouw bij DAOB, riep de studenten op hun opleiding serieus te nemen.
Volgens hem moet de opgedane kennis bijdragen aan een hogere landbouwproductie in het binnenland.
Daarmee kunnen inwoners volgens Asoiti ook meer mogelijkheden krijgen om inkomsten uit landbouwactiviteiten te verdienen.
Hij ziet daarnaast een rol voor de studenten bij het doorgeven van landbouwkennis aan basisschoolleerlingen.
Op die manier wil het directoraat de belangstelling voor landbouw onder jongeren vergroten en de ontwikkeling van de agrarische sector stimuleren.
Met de opening van de nieuwe hubs in Marowijne en Brokopondo zijn extra voorzieningen beschikbaar gekomen voor de eerste groep van negentig studenten.
Bron: gov.sr






