• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Indonesië neemt wet aan die seks buiten het huwelijk verbiedt

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
7 december 2022 13:00
in Nieuws
liefdeskoppel kussen

GFC NIEUWSREDACTIE- Wetgevers in Indonesië hebben unaniem een wet aangenomen die seks buiten het huwelijk verbiedt.

Op het delict staat een mogelijke straf van een jaar cel.

De nieuwe code is ook van toepassing op buitenlandse ingezetenen en toeristen en verbiedt samenwonen voor het huwelijk, samen met verschillende andere mandaten.

Bovendien verbiedt het 200 pagina’s tellende wetgevingsdocument afvalligheid en schetst het straffen voor het beledigen van de president of het uiten van standpunten die in strijd zijn met de nationale ideologie.

“Iedereen is overeengekomen om de (ontwerpwijzigingen) in de wet te ratificeren”, zei wetgever Bambang Wuryanto, die de parlementaire commissie leidde die verantwoordelijk was voor het herzien van de code uit het koloniale tijdperk. “De oude code behoort tot Nederlands erfgoed … en is niet langer relevant.”

Indonesië, een land met een moslimmeerderheid van 270 miljoen, heeft de afgelopen jaren een toename van religieus conservatisme meegemaakt. In delen van het land worden al strenge islamitische wetten gehandhaafd, waaronder een verbod op alcohol en gokken. Homoseksualiteit en overspel zijn twee van een reeks “overtredingen” die kunnen leiden tot openbare geseling.

Minister van Justitie en Mensenrechten Yasonna Laoly zei dat het creëren van een wetboek van strafrecht dat “alle belangen tegemoetkomt” niet gemakkelijk is voor een multicultureel en multi-etnisch land als Indonesië.

Hij hoopt dat Indonesiërs begrijpen dat wetgevers er alles aan hebben gedaan om tegemoet te komen aan ‘publieke aspiraties’.

Mis dit niet:

Surinaams bedrijfsleven vraagt duidelijke regels voor werkgevers en werknemers

VSB steunt modernisering Ongevallenregeling, maar ziet juridische en medische knelpunten

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

VSB-directeur Kamlesh Ganesh.
Suriname

Surinaams bedrijfsleven vraagt duidelijke regels voor werkgevers en werknemers

Bedrijfsarts drs. Jan van Charante
Suriname

VSB steunt modernisering Ongevallenregeling, maar ziet juridische en medische knelpunten

Begrotingsdiscipline centraal bij halfjaarlijkse financiële verantwoording.
Suriname

Begrotingsuitvoering 2026 loopt achter, overheid werkt aan versterking financieel beheer

Kruispunt Paramaribo Noord
Suriname

Geor Hering: Suriname geeft snelheidsduivels en drankrijders al jaren vrij spel

Maskers, handschoenen en kabelknipper aangetroffen bij aanhouding verdachten
Suriname

Twee verdachten aangehouden in onderzoek naar vernieling glasvezelkabels Telesur

Ondertekening MoU.
Suriname

Academische samenwerking Suriname en Indonesië versterkt met nieuw MoU

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws