• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

“Voor SRD-verdieners wordt het leven steeds moeilijker”

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
15 mei 2026 11:00
in Suriname
nederlander supermarkt suriname

Afbeelding (AI) ter illustratie.

De Surinaams-Nederlandse muzikant en schrijver, Ronald Snijders, heeft zich kritisch uitgelaten over de stijgende kosten van levensonderhoud in Suriname.

Volgens hem is het beeld dat Suriname goedkoop zou zijn allang achterhaald en worstelt een groot deel van de bevolking dagelijks met financiële druk en verborgen armoede.

Prijzen vergelijkbaar met Nederland

Snijders, die sinds 1970 in Nederland woont maar de afgelopen jaren regelmatig in Suriname verblijft, stelt dat veel basisproducten in Suriname omgerekend bijna even duur zijn als in Nederland.

Daarbij noemt hij onder meer boter, kaas, melkproducten, pindakaas, vlees, vis, groenten, frisdranken, water, olie, thee, koffie, fruit en sanitaire producten.

Ook hotelprijzen en verschillende lokale producten liggen volgens hem opvallend hoog. Hoewel er uitzonderingen bestaan, overheerst volgens Snijders het gevoel dat Suriname een duur land is geworden.

“Ik koop mijn boodschappen vaak in gewone buurtwinkels, Chinese supermarkten en op markten. Ik heb veel mensen gevraagd hoe zij de prijzen ervaren en het antwoord is vrijwel altijd hetzelfde: Suriname is duur,” aldus Snijders.

Lage inkomens tegenover hoge kosten

Volgens Snijders staat de hoge prijs van levensonderhoud in schril contrast met de inkomens van veel Surinamers. Hij wijst erop dat het gemiddelde salaris in Suriname tussen ongeveer 10.000 en 20.000 SRD ligt, omgerekend ongeveer 230 tot 460 euro per maand.

Daartegenover staan stijgende kosten voor brandstof, levensmiddelen, transport, gascilinders en auto-onderhoud. Volgens Snijders worden veel voertuigen bovendien in Amerikaanse dollars afgelost, terwijl ook banden, accu’s en onderdelen duur zijn geworden.

Mis dit niet:

Tas met ruim SRD 176.000 en USD 4.000 gestolen uit auto Leo Brunswijk

Minister Bouva pleit in New York voor eensgezinde Caribische stem

Hij benadrukt dat benzineprijzen, omgerekend ruim één euro per liter, zwaar drukken op huishoudens wanneer deze worden afgezet tegen het relatief lage inkomensniveau in Suriname.

“Verborgen armoede is duidelijk aanwezig”

Hoewel het straatbeeld volgens Snijders soms een andere indruk kan wekken, stelt hij dat er sprake is van aanzienlijke verborgen armoede binnen de samenleving.

“Je hoort relatief weinig mensen openlijk klagen en op straat lijkt veel er nog goed uit te zien, maar eerlijk is eerlijk: gewone Surinamers hebben het echt moeilijk,” zegt hij.

Volgens Snijders zijn reizen naar het binnenland of andere delen van het land voor veel gezinnen vrijwel onbetaalbaar geworden. Ook de forse stijging van de prijzen van gasbommen voor huishoudelijk gebruik noemt hij zorgwekkend.

Verschil tussen lokale bevolking en toeristen

Snijders erkent dat mensen met een Nederlands pensioen of AOW de economische realiteit in Suriname anders ervaren dan inwoners die in Surinaamse dollars verdienen.

Voor toeristen of gepensioneerden met inkomsten uit Nederland is het volgens hem vaak nog betaalbaar, maar hij waarschuwt ervoor om de situatie van de lokale bevolking niet te relativeren door enkel te verwijzen naar economische problemen in Nederland.

Volgens hem verdient de sociaaleconomische situatie van gewone Surinamers meer aandacht en begrip.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Vuurwapen achtergelaten, geldtas meegenomen.
Suriname

Tas met ruim SRD 176.000 en USD 4.000 gestolen uit auto Leo Brunswijk

Regionale samenwerking centraal tijdens speciale COFCOR-vergadering.
Suriname

Minister Bouva pleit in New York voor eensgezinde Caribische stem

Ticketprijzen, reisagentenfee en operationele kosten besproken met KLM
Nederland

Hoge ticketprijzen Amsterdam–Paramaribo centraal tijdens overleg ambassade en KLM

Scammers doen zich voor als De Surinaamsche Bank.
Suriname

DSB waarschuwt klanten voor valse links en verzoeken om bankgegevens

Camerabeelden leiden tot aanhouding twee verdachten na woninginbraak
Suriname

Twee verdachten aangehouden na woninginbraak in Boma Polder

lgbt homo trans lesbisch
Lifestyle

Genezeres uit Paramaribo belooft vader homoseksuele zoon te ‘genezen’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws