• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Stroomonderbreking zorgt opnieuw voor waterproblemen in Tourtonne en omliggende wijken

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
19 augustus 2025 13:41
in Suriname
Kraan keukenkraan wasbak

Bewoners van Tourtonne en omliggende gebieden reageren met grote boosheid op de aankondiging van de Surinaamsche Waterleiding Maatschappij (SWM) dat zij morgen opnieuw zonder water zullen komen te zitten.

Volgens de bekendmaking is dit het gevolg van een geplande stroomonderbreking van de EBS, waardoor er van 08.30 uur tot 16.00 uur geen water verpompt kan worden vanuit het productiestation Tourtonne.

De getroffen gebieden zijn onder meer Tourtonne, begrensd door de Jozef Israelstraat, de Morgenstondlaan, Anton Drachtenweg en Ringweg, alsook Clevia, Leonsberg, Condorstraat, het Zusterproject en Bridge Village.

Voor veel inwoners is dit de druppel die de emmer doet overlopen. Zij klagen dat het de zoveelste keer in korte tijd is dat zij plotseling zonder water moeten leven.

“We zijn dit echt moe. Telkens moeten wij emmers en bakken vullen om ons voor te bereiden. Het is niet normaal dat dit steeds opnieuw gebeurt,” zegt een bewoner tegenover GFC Nieuws.

De SWM heeft gebruikers aangeraden vooraf voldoende water op te slaan en biedt excuses aan voor het ongemak.

Toch klinkt er vanuit de getroffen buurten veel onbegrip. Bewoners benadrukken dat water een basisbehoefte is en dat de herhaaldelijke onderbrekingen ernstige gevolgen hebben voor gezinnen en bedrijven.

Veel mensen vragen zich hardop af waarom er geen structurele oplossing wordt gezocht en waarom juist de inwoners steeds de dupe zijn van dit soort stroom- en waterproblemen.

Met de aanhoudende klachten groeit de druk op zowel de SWM als de EBS om meer duidelijkheid en betrouwbaarheid te bieden in de dienstverlening.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Simons met Sanatam Dharm
Suriname

Sanatan Dharm vraagt president om steun bij urgente projecten en sociale zorg

vuur vlam aansteker brand
Lifestyle

Man steekt woning in brand na ruzie met vrouw en drinkt verdelgingsmiddel

Simons met kinderen
Nederland

Avond Vierdaagse geen reden voor Hollanders om Suriname te bezoeken

stroom energie
Suriname

EBS werkt aan structurele oplossing stroomstoringen Groningen

brandweer auto
Suriname

Woningbrand in Cricketstraat zorgt voor onrust

Zwaailicht politie
Suriname

Man(33) zonder aanleiding neergestoken

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws