• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Slotceremonie cursus Nederlands voor Brazilianen in Suriname

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
18 december 2025 08:42
in Suriname
cursus brazilianen

Brazilianen in Suriname ronden met succes cursus Nederlands af

Het Instituto Guimarães Rosa (IGR) Paramaribo heeft deze week de slotceremonie georganiseerd van de cursus Nederlands voor Brazilianen die in Suriname resideren.

De ceremonie markeerde het succesvolle afronden van een nieuwe leerfase door de deelnemende cursisten.
Samenwerking Braziliaanse ambassade en IGR

Het initiatief is tot stand gekomen door de Braziliaanse ambassade in Suriname in samenwerking met het Instituto Guimarães Rosa.

Het programma heeft als hoofddoel de Braziliaanse gemeenschap te ondersteunen bij een betere aansluiting op het sociale en maatschappelijke leven in Suriname.

Daarbij ligt de nadruk op het bevorderen van interactie, wederzijds respect en het vergroten van professionele kansen op de arbeidsmarkt en binnen het ondernemerschap.

Praktijkgerichte taallessen

De lessen werden verzorgd door docent Clyde Kartodiwirjo Junior en waren sterk gericht op alledaagse situaties en praktische communicatie.

De cursisten van de niveaus Basis 1 en Basis 2 hebben de opleiding met succes afgerond en daarmee hun taalvaardigheid en zelfredzaamheid in het dagelijks leven aanzienlijk vergroot.

Tijdens de slotceremonie is waardering uitgesproken voor de inzet en toewijding van alle deelnemers. Ook de docent werd geprezen voor zijn professionele en inspirerende begeleiding gedurende de cursus.

Mis dit niet:

‘Gratis eten op KLM’s Surinamevlucht blijft inbegrepen ondanks aangekondigde verandering’

‘Geld steken in Surinaams familiehuis kan bij ruzie moeilijk terug te krijgen zijn’

Vooruitblik 2026

Het Instituto Guimarães Rosa en de Braziliaanse ambassade hebben aangekondigd dat in 2026 nieuwe klasgroepen zullen worden geopend, zodat nog meer leden van de Braziliaanse gemeenschap de kans krijgen om de Nederlandse taal te leren en hun integratie in Suriname verder te versterken.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

vliegtuig maaltijd reizen eten economy class
Lifestyle

‘Gratis eten op KLM’s Surinamevlucht blijft inbegrepen ondanks aangekondigde verandering’

geld euro valuta
Lifestyle

‘Geld steken in Surinaams familiehuis kan bij ruzie moeilijk terug te krijgen zijn’

Is de Surinaamse diaspora cultureel meer Nederlands geworden?
Gezondheid

Geor Hering ziet Nederlandse ouderen volop fietsen en wandelen en stelt vragen over Suriname

Twee bromfietsers botsen ter hoogte van Menkendam.
Suriname

Dodelijk verkeersongeval aan Martin Luther Kingweg, bromfietser overlijdt ter plaatse

Collectief wil publiek informeren over risico’s voor biodiversiteit, waterbeheer, volksgezondheid en duurzame ontwikkeling.
Suriname

Milieuorganisaties luiden alarm over grootschalige ontbossing: informatiesessie over landbouwplannen Braganza

Ontruiming illegale goudkamp. Archieffoto.
Suriname

Politie geeft illegale bewoners tot 23 oktober om Masonicagebied te verlaten

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws