• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Poetini Atompai: “Ik zal de waarheid blijven spreken”

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
22 juli 2026 00:00
in Suriname
NPS-parlementariër Atompai kritisch over eerste regeringsjaar Simons/Rusland.

NPS-parlementariër Atompai kritisch over eerste regeringsjaar Simons/Rusland. Foto: DNA.

NPS-parlementariër Poetini Atompai heeft kritisch teruggeblikt op het eerste regeringsjaar van de regering-Simons/Rusland.

Volgens de volksvertegenwoordiger is de verandering waarop veel Surinamers hadden gehoopt, na één jaar nog onvoldoende zichtbaar.

Atompai herinnerde eraan dat hij op 25 mei door de kiezers is gekozen om het Surinaamse volk in De Nationale Assemblee te vertegenwoordigen. Nu de regering op 16 juli 2026 precies één jaar in functie is, trekt hij een duidelijke conclusie.

“Ons doel is nog niet bereikt. Neks no kenki, die nieuwe weg moeten we nog zien”, aldus de parlementariër.

Waarheid blijven benoemen

Volgens Atompai sprak hij deze boodschap eerder uit en ziet hij geen reden om zijn standpunt te wijzigen. Hij benadrukt dat zijn kritiek niet voortkomt uit een verlangen om zich tegen de regering te keren, maar uit zijn overtuiging dat de werkelijkheid eerlijk moet worden benoemd.

De parlementariër erkent dat zijn boodschap hard kan overkomen, maar vindt het noodzakelijk dat iemand de situatie eerlijk onder woorden brengt.

“Ja, die boodschap is hard. Dat besef ik. Maar iemand moet de waarheid durven uitspreken.”

Onverstoorbaar ondanks kritiek

Atompai stelt dat hij zich niet laat ontmoedigen door aanvallen of pogingen om zijn geloofwaardigheid aan te tasten. Volgens hem is het geen verrassing dat er mensen zijn die hem in een kwaad daglicht proberen te stellen.

Mis dit niet:

BIO-SWEET richt zich op duurzame ondersteuning van 26 binnenlandse gemeenschappen

‘Geld verdienen voor Suriname op toeristenvisum leidt tot uitzetting uit Nederland’

Hij maakte duidelijk dat dergelijke beschuldigingen hem niet zullen weerhouden van zijn werk als volksvertegenwoordiger.

“Wie men ook betaalt. Wat men ook over mij zegt. Welke aanvallen er ook komen. Ik zal de waarheid blijven spreken.”

Focus op het belang van het volk

De NPS-parlementariër benadrukte dat zijn inzet uiteindelijk niet draait om zijn eigen persoon, maar om het welzijn van de Surinaamse samenleving.

Hij zegt zich te zullen blijven inzetten voor een beter Suriname en de belangen van de bevolking centraal te stellen.

“Ik zal blijven werken. Werken voor een beter Suriname. Want uiteindelijk gaat het niet om mij. Het gaat om het Surinaamse volk.”

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

BIO-SWEET-project officieel van start in Kwamalasamutu.
Suriname

BIO-SWEET richt zich op duurzame ondersteuning van 26 binnenlandse gemeenschappen

Een toeristenvisum geeft niet automatisch toestemming om tijdens een verblijf in Nederland betaald werk te verrichten.
Lifestyle

‘Geld verdienen voor Suriname op toeristenvisum leidt tot uitzetting uit Nederland’

Surinam Airways ondersteunt CPL 2026 met speciaal chartertoestel.
Suriname

Surinam Airways versterkt regionale luchtverbindingen met inzet tijdens CPL 2026

VSB-directeur Kamlesh Ganesh.
Suriname

Surinaams bedrijfsleven vraagt duidelijke regels voor werkgevers en werknemers

Bedrijfsarts drs. Jan van Charante
Suriname

VSB steunt modernisering Ongevallenregeling, maar ziet juridische en medische knelpunten

Begrotingsdiscipline centraal bij halfjaarlijkse financiële verantwoording.
Suriname

Begrotingsuitvoering 2026 loopt achter, overheid werkt aan versterking financieel beheer

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws