• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Minstens 17 doden op dodelijkste dag van anti-regeringsprotesten in Peru

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
10 januari 2023 05:00
in Nieuws
protesten peru

GFC NIEUWSREDACTIE- Ten minste 17 mensen werden gedood in botsingen met de politie in het zuiden van Peru, zei het mensenrechtenbureau van het land, de dodelijkste dag tot nu toe van protesten die vervroegde verkiezingen en de vrijlating van de gevangen voormalige president Pedro Castillo eisen.

De botsingen vonden plaats in Juliaca, een stad in de buurt van de oevers van het Titicacameer in de regio Puno in het zuiden van Peru, en lieten 68 mensen gewond, vertelde Henry Rebaza, een ambtenaar van het Puno-ministerie van Volksgezondheid, aan de staatstelevisiezender TV Peru.

Onder de doden waren minstens twee tieners, aldus het ministerie.

Sommige lichamen hadden kogelwonden, vertelde Puno’s regionale gezondheidsdirecteur, Ismael Cornejo, aan het lokale radiostation RPP.

De laatste slachtoffers verhogen het dodental van anti-regeringsconflicten met veiligheidstroepen tot 39 sinds de protesten begin december begonnen na de verwijdering en arrestatie van Castillo kort nadat hij probeerde het Congres illegaal te ontbinden.

Castillo zit 18 maanden voorarrest uit op beschuldiging van rebellie, wat hij ontkent.

Rebaza vertelde ook aan Peru TV dat 28 gewonde politieagenten niet kunnen worden geëvacueerd van de luchthaven van Juliaca.

De Peruaanse premier Alberto Otarola zei dat duizenden demonstranten hadden geprobeerd de luchthaven binnen te vallen, samen met een politiebureau.

Mis dit niet:

Politie intensiveert riviercontroles in Regio Oost om illegale activiteiten tegen te gaan

Geld uit Nederland naar Suriname sturen wordt steeds eenvoudiger

Foto: Thomson Reuters

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Politie intensiveert riviercontroles in Regio Oost
Suriname

Politie intensiveert riviercontroles in Regio Oost om illegale activiteiten tegen te gaan

De nieuwste technologische ontwikkelingen laten zien dat de financiële afstand tussen Suriname en Nederland steeds kleiner wordt.
Lifestyle

Geld uit Nederland naar Suriname sturen wordt steeds eenvoudiger

SZF roept verzekerden op nieuwe tandarts te kiezen na beëindiging samenwerking
Suriname

Duizenden SZF-verzekerden mogelijk getroffen door beëindiging tandartscontract

Regering wil uiterlijk in 2030 overal schoon drinkwater.
Nieuws

Regering zet in op landelijke uitbreiding van water- en stroomvoorziening

Justitie en Veiligheid ziet afname criminaliteit.
Suriname

Minister Monorath: Criminaliteit in Suriname verder teruggedrongen

Illustratiefoto.
Suriname

Onderzoek naar verdwenen kwik bij politiebureau Geyersvlijt wordt voortgezet

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws