• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Met de bus gaan in Suriname is enorm statusverlagend

Patricia Wong door Patricia Wong
30 november 2024 03:54
in Column, Lifestyle
paramaribo suriname bus staatsbus lijnbus nvb 3

Het ministerie van TCT wil harder optreden tegen buschauffeurs die zich schuldig maken aan gevaarlijk rijgedrag op drukke routes. Illustratiefoto: Ondrobon bushalte in Paramaribo

Onlangs las ik in het nieuws over een werkneemster in Paramaribo die geschorst werd omdat ze weigerde met de bus voor haar werk te reizen.

Volgens haar was dit beneden haar status. Hoewel sommigen haar houding misschien arrogant vinden, begrijp ik haar volkomen. Zij is namelijk niet de enige die het openbaar vervoer in Suriname als een lijdensweg beschouwt.

In ons land is met de bus gaan niet zomaar een vervoerskeuze; het is een beproeving. De bussen zijn vaak klein en overvol.

Passagiers zitten letterlijk bijna op elkaar gepropt. Bovendien is het in deze voertuigen vaak oncomfortabel warm, aangezien airconditioning ontbreekt.

Voeg daar de geur van bezwete lichamen aan toe en het plaatje is compleet. Laten we eerlijk zijn: niet iedereen ruikt even fris in de hitte en dat maakt het reizen met de bus allesbehalve aangenaam.

Het is dan ook onterecht om de situatie hier zoals sommigen op sociale media doen te vergelijken met het openbaar vervoer in landen zoals Nederland.

Daar zijn de bussen en treinen ruim voorzien van airco en goed onderhouden. Hoewel het ook niet perfect is, is het in vergelijking met Suriname een luxe ervaring.

Ik kan me goed voorstellen dat iemand die gewend is aan een zekere mate van comfort het openbaar vervoer hier in Suriname liever vermijdt.

Mis dit niet:

Suriname wil voorkomen dat woningen door de olieontwikkeling onbetaalbaar worden

Samen met broers en zussen een huis in Suriname erven: wie beslist?

En wie kan haar dat kwalijk nemen? Zolang het openbaar vervoer niet wordt verbeterd, blijft het een uitdaging die velen liever uit de weg gaan. Ik geef haar groot gelijk: ook ik zou beslist niet in een bus stappen.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Regering zet in op woningbouw, huurwoningen en subsidies.
Lifestyle

Suriname wil voorkomen dat woningen door de olieontwikkeling onbetaalbaar worden

Wie samen met broers en zussen een woning erft, krijgt te maken met regels over beheer, verkoop en verdeling. Foto ter illustratie.
Lifestyle

Samen met broers en zussen een huis in Suriname erven: wie beslist?

klm vliegtuig
Column

Nederland heeft alles, maar Suriname blijft aan de diaspora trekken

Discussie over KLM-toestellen naar Suriname. Foto: KLM kist op Schiphol
Lifestyle

KLM vliegt met alleen oude kisten naar Suriname? Vluchtgegevens laten ander beeld zien

haga ziekenhuis zoetermeer png
Lifestyle

Surinamers met Cubaans artsendiploma moeten niet rekenen op snelle baan als arts in Nederland

Suriname noemt gastvrijheid graag onderdeel van zijn identiteit. Illustratiefoto: fruitverkoper Paramaribo
Column

Veel Surinamers denken dat niemand zo gastvrij is als wij

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws