• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Ebu Jones luidt noodklok over Mungra Medisch Centrum

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
18 augustus 2025 07:56
in Gezondheid, Suriname
mungra medisch centrum nickerie mmc

Mungra Medisch Centrum te Nickerie

Het personeel van het Mungra Medisch Centrum (MMC) in Nickerie is overbelast en de situatie in het ziekenhuis is zorgwekkend.

Dat stelde NDP-parlementariër Ebu Jones tijdens de recente vergadering van De Nationale Assemblée. Volgens hem bevindt het ziekenhuis zich “op de rand van de afgrond” en is er dringend ingrijpen nodig.

Jones kaartte een incident aan waarbij een patiënt een verkeerde medicatie toegediend kreeg, wat resulteerde in een ernstige allergische reactie.

Volgens de parlementariër werd in eerste instantie alleen de betrokken verpleegkundige geschorst, terwijl de verantwoordelijke arts buiten schot bleef. Pas na aandringen werd de patiënt vervoerd naar Paramaribo voor acute medische zorg.

Daarnaast wees Jones op het structurele tekort aan verpleegkundig personeel in Nickerie.

“Studenten staan te popelen om in de zorg te werken, maar krijgen vaak geen of nauwelijks studiefinanciering van de Nationale Ontwikkelingsbank (NOB),” aldus Jones.

Hij pleitte voor gericht beleid van minister Andre Misiekaba van Volksgezondheid om de situatie te verbeteren.

De parlementariër deed daarbij een stevige oproep aan de minister: “U moet nu ingrijpen. Ik kijk naar u, minister. Eigenlijk moet er meteen actie worden ondernomen. Ik geef u nog amnestie, maar het probleem is urgent.”

ShareTweetSendSend

Meer berichten

suriname paramaribo DNA assemblee
Lifestyle

Respect voor politici in Suriname lijkt verder af te brokkelen

betalen telefoon apple pay
Lifestyle

Mobiel betalen in Suriname nog vooral toekomstmuziek

Kaars kaarsen
Suriname

Verdriet en ongeloof na dodelijke aanrijding en overlijden verdachte

klm zanderij
Lifestyle

Surinamers geloven vaak dat emigreren naar rijke landen hun toekomst garandeert

schoolvoeding kabalebo
Suriname

Schoolvoedingsproject van start in Kabalebo

arbeidset aangenomen
Suriname

DNA verlengt zittingstermijn Arbeidsadviescollege naar vijf jaar

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws