• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Bouva spreekt ACTO Summit toe namens president Simons

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
24 augustus 2025 02:30
in Suriname
bouva

In aanloop naar de 5e Presidentiële Summit van de Amazon Cooperation Treaty Organization (ACTO) hebben minister Melvin Bouva van Buitenlandse Zaken, Internationale Handel en Samenwerking van Suriname en minister Mauro Vieira van Buitenlandse Zaken van Brazilië een constructief bilateraal overleg gevoerd.

Tijdens deze ontmoeting werd de hechte relatie tussen beide landen bevestigd en de gezamenlijke ambitie uitgesproken om de samenwerking verder te verdiepen.

De ACTO bestaat uit acht Amazonelanden: Bolivia, Brazilië, Colombia, Ecuador, Guyana, Peru, Suriname en Venezuela. Het doel van deze organisatie is het beschermen en behouden van het Amazone regenwoud.

Brazilië speelt hierbij een belangrijke rol, aangezien het een groot deel van het Amazonegebied beslaat.

Tijdens het overleg kwamen diverse thema’s aan bod, waaronder de ontwikkeling van sectoren als toerisme, olie- en gasindustrie, bilaterale handel en investeringen, met speciale aandacht voor samenwerking in de landbouwsector.
Ook werd gesproken over de Arch of Guyanas-corridor, een project dat van groot belang is voor regionale integratie en handel.

Daarnaast werd aandacht besteed aan regionale en internationale samenwerking. Suriname benadrukte zijn positie als groenste land ter wereld en zijn inzet voor natuurbehoud en klimaatbescherming.

Brazilië gaf aan tijdens de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties het belang van multilateralisme en de wereldwijde impact van klimaatverandering te willen benadrukken.

In dit kader werd ook vooruitgeblikt op de COP30-conferentie, die cruciaal zal zijn voor afspraken over klimaatfinanciering, mitigatie en het tegengaan van ontbossing.

Mis dit niet:

SSB lanceert National Quality Awards: Surinaamse bedrijven moeten kwaliteit bewijzen om sterker te concurreren

Olie-, gas- en mijnbouwsector vergroten behoefte aan gespecialiseerd personeel, bedrijfsleven wijst op knelpunten

De ontmoeting werd afgesloten in een positieve sfeer. Beide ministers bevestigden hun toewijding om de bilaterale samenwerking te versterken. Minister Vieira kondigde aan binnenkort een officieel bezoek te zullen brengen aan Suriname.

Bouva zal op 22 augustus 2025 de ACTO Summit toespreken namens president Jennifer Geerlings-Simons.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Bij 19-jarig bestaan zet Standaarden Bureau in op betere prestaties, meer klantvertrouwen en sterkere positie van lokale ondernemingen.
Suriname

SSB lanceert National Quality Awards: Surinaamse bedrijven moeten kwaliteit bewijzen om sterker te concurreren

Olie- en gasontwikkelingen stellen nieuwe eisen aan Surinaamse arbeidsregelgeving.
Suriname

Olie-, gas- en mijnbouwsector vergroten behoefte aan gespecialiseerd personeel, bedrijfsleven wijst op knelpunten

vhp flevoland
Suriname

Patrick Jacot : ‘De VHP heeft een verbinder nodig, geen hefboom’

Geen goedkeuring voor “Orange Movement 2.0”, zegt VHP-bestuur
Suriname

Boerleider waarschuwt voor politiek geheugenverlies rond financieel beleid Achaibersing

Negentig studenten uit drie binnenlanddistricten starten een landbouwopleiding. Nieuwe studiehubs in Marowijne en Brokopondo ondersteunen het online onderwijs. Foto: CDS
Suriname

90 studenten uit Surinaams binnenland beginnen landbouwopleiding op hbo-niveau

finabank
Lifestyle

Gezamenlijke bankrekening met familie in Suriname kan onverwachte vragen opleveren

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws