• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Geen stopzetting van AKB, AOV en financiële bijstand

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
24 augustus 2025 01:00
in Suriname
De speciale bankpas van de overheid de Moni Karta. Foto NII

Grote fraude bij Moni Karta

Minister Diana Pokie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting (Sozavo) heeft duidelijkheid gegeven over de voortzetting van sociale uitkeringen.

Ze reageerde hiermee op berichten dat er sprake zou zijn van een mogelijke stopzetting van uitkeringen.

De bewindsvrouw benadrukte dat er geen plannen zijn om uitkeringen zoals de Algemene Kinderbijslag (AKB), de Algemene Oudedagsvoorziening (AOV), financiële bijstand voor zwakke huishoudens of mensen met een beperking stop te zetten.

Volgens haar ontstond de verwarring naar aanleiding van uitspraken in het parlement over de Koopkrachtversterking (KKV).

De minister legde uit dat de KKV een tijdelijke noodmaatregel was van de vorige regering om huishoudens extra te ondersteunen. Deze maatregel, die werd uitgevoerd via het ministerie van Financiën en Planning, wordt momenteel geëvalueerd.

Daarbij wordt onderzocht of de registratie en criteria voor de ruim 46.000 ontvangers correct zijn toegepast. Pokie garandeert dat de huidige betalingen doorgaan totdat er nieuwe afspraken zijn gemaakt.

Verder ging de minister in op het ‘Moni Karta’-systeem, dat wordt gebruikt voor het uitbetalen van uitkeringen. Ze maakte duidelijk dat dit systeem niet wordt afgeschaft, maar dat er een opschoning en betere ordening nodig zijn.

Volgens haar is het belangrijk dat uitkeringen correct en tijdig worden betaald, en dat de samenleving helder geïnformeerd blijft.

Pokie benadrukte opnieuw: “Ik heb nooit gesproken over de stopzetting van sociale uitkeringen of de KKV. De gemeenschap mag erop vertrouwen dat deze betalingen doorgaan.”

ShareTweetSendSend

Meer berichten

verkeersongeval aanrijding
Suriname

Pick-up slaat om na botsing, meerdere gewonden gemeld

arrest handboeien verdachte politie
Suriname

Truckbestuurder in verzekering na dodelijk ongeval op Brownsweg

gezin dakloos door brand
Suriname

Dringende oproep na verwoestende brand: “Wij zijn alles kwijt”

marinbo park
Suriname

Rehabilitatie Marinbopark in Albina in voorbereiding met internationale ondersteuning

suriname paramaribo 2
Lifestyle

Tweede paasdag trekt weinig bezoekers naar meubelzaken in Suriname in vergelijking met Nederland

adekbestuur studenten juridische faculteit
Suriname

AdeKUS eert rechtenstudenten na historische overwinning op internationale moot court

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws