• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Open dialoog met ambassadeurs bevestigt sterke banden Suriname-India-Brazilië

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
23 augustus 2025 15:00
in Suriname
wijnerman amb brazilie

Minister van Financiën en Planning, Adelien Wijnerman, ontving deze week achtereenvolgens de ambassadeur van India, Subhash Prasad Gupta, en de ambassadeur van Brazilië, Felipe Costi Santarosa.

Tijdens het gesprek met de Indiase ambassadeur werd uitgebreid gesproken over de huidige samenwerking tussen Suriname en India.

Ook werden mogelijkheden besproken voor toekomstige samenwerking op gebieden zoals onderwijs, gezondheidszorg, sport en defensie.

India gaf opnieuw aan Suriname te willen ondersteunen bij de uitvoering van belangrijke beleidsdoelen, onder andere door kennisuitwisseling en technische samenwerking.

De ontmoeting met de Braziliaanse ambassadeur richtte zich vooral op het versterken van de bestaande bilaterale band.

Thema’s die aan bod kwamen waren de goudsector, waarbij Brazilië bereid is te helpen bij het tegengaan van smokkel door analyses van goudsamples, de ontwikkeling van elektronische betalingssystemen en samenwerking in de olie- en gassector. Beide partijen onderstreepten de wens om de samenwerking verder uit te breiden.

De ontmoetingen werden afgesloten in een hartelijke en professionele sfeer. Wijnerman overhandigde beide ambassadeurs een geschenk als teken van waardering. Gezamenlijke foto’s markeerden de betekenis van deze diplomatieke contacten.

Mis dit niet:

Suriname lijkt strijd tegen verkeerslawaai steeds verder te verliezen

Monorath bezoekt justitiële diensten en nieuw gerechtsgebouw in Nickerie

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Klachten over bromfietsen én auto’s met bewust luidere uitlaten. Illustratiefoto: Brommers op de Wijdenboschbrug
Suriname

Suriname lijkt strijd tegen verkeerslawaai steeds verder te verliezen

Nickerie krijgt nieuw gerechtsgebouw als versterking justitiële infrastructuur.
Suriname

Monorath bezoekt justitiële diensten en nieuw gerechtsgebouw in Nickerie

Een hotel in Amsterdam kost niet alleen meer, ook de toeristenbelasting loopt op. Foto: Amsterdam
Lifestyle

‘Surinaamse reizigers kunnen Amsterdam beter overslaan als ze van hun geld houden’

Asfaltwerkzaamheden en reiniging gesloten riolering van start.
Suriname

Wegenautoriteit sluit overeenkomsten voor onderhoud infrastructuur Groot Paramaribo

‘10 voor 50’ als brug naar het verleden.
Suriname

Nationaal Archief brengt Surinaamse geschiedenis tot leven met docuserie ‘10 voor 50’

Ondernemer wacht al acht maanden op betaling.
Suriname

Vuilophaal Para onder druk door maandenlange betalingsachterstand

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws