• Colofon
vrijdag, augustus 22, 2025
Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com
  • Home
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Home
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Home
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Onderwijsminister Currie werkt aan permanent draaiboek voor schoolstart

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
22 augustus 2025 10:00
in Suriname
Dirk Currie

Het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (minOWC) werkt aan een permanent draaiboek voor de start van het nieuwe schooljaar.

Dit maakte minister Dirk Currie bekend op woensdag 20 augustus, tijdens de persconferentie voorafgaand aan de Raad van Ministers-vergadering.

Volgens de bewindsman is het draaiboek bedoeld om jaarlijks te gebruiken, zodat alle noodzakelijke stappen en elementen voor een ordelijke start systematisch kunnen worden meegenomen. Het plan werd eerder deze week besproken in het directieoverleg.

Aandacht voor binnenland

Een belangrijk aandachtspunt is het onderwijs in het binnenland, waar extra uitdagingen spelen. De minister sprak maandag met leerkrachten die terugkeerden uit het binnenland, om rechtstreeks hun prioriteiten te vernemen.

Hij vroeg hen zaken in volgorde van urgentie aan te geven, zodat het ministerie gericht kan ondersteunen. “We willen dat leerkrachten met enthousiasme hun werk in het binnenland kunnen doen,” aldus Currie.

Mentale gezondheid en medische zorg

Naast logistieke en inhoudelijke voorbereidingen ligt de focus ook op welzijn. Currie voerde gesprekken met de Pan-Amerikaanse Gezondheidsorganisatie (PAHO) en onderzoekt samen met de Medische Zending (MZ) hoe leerkrachten in het binnenland beter toegang kunnen krijgen tot medische zorg. Momenteel zijn zij enkel via het SZF verzekerd, wat financiële drempels oplevert bij MZ.

Lerarentekort en oplossingen

Het nijpende tekort aan leerkrachten blijft een urgent vraagstuk, mede door uitstroom naar het buitenland. In oktober start een vervroegde beroepsopleiding om nieuwe leerkrachten klaar te stomen, al duurt het minimaal twee jaar voordat deze inzetbaar zijn. Op korte termijn zoekt het ministerie naar praktische oplossingen om het tekort te verlichten.

Schoolbrodenproject en ondersteuning

Currie besteedde ook aandacht aan het schoolbrodenproject. Scholen zullen inventariseren welke leerlingen ondersteuning nodig hebben, terwijl het bedrijfsleven wordt benaderd om het project te ondersteunen. Ook bekijkt minOWC een passende compensatie voor leerkrachten die in de vakantie extra lessen verzorgen.

“De samenleving moet weten welke vraagstukken er spelen binnen ons onderwijs,” benadrukte de minister. “Alleen samen kunnen we werken aan oplossingen die duurzaam en breed gedragen zijn.”

ShareTweetSend

Meer berichten

inheemsen indianen grondenrechten mensenrechten
Suriname

Reactie Eduard Hartgens op kwestie gronduitgiftes in Powaka

vliegtuig vliegen reizen vlucht zanderij luchthaven
Suriname

“De wereld vliegt vooruit, Suriname mag niet aan de grond blijven”

brunswijk ronnie
Suriname

Brunswijk roept ABOP-achterban in Marowijne tot rust op

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws brengt 24 uur per dag het laatste Surinaams nieuws en achtergrondverhalen dat relevant is voor de Surinaamse gemeenschap in binnen- en buitenland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Home
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws