• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Bouterse vindt het opmerkelijk dat Rutte kransen gaat leggen bij Fort Zeelandia

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
13 september 2022 08:16
in Nieuws
desi bouterse en ashwin adhin

GFC NIEUWSREDACTIE- Ex-president tevens voorzitter van de Nationale Democratische Partij (NDP), Desi Bouterse, vindt het zeer opmerkelijk dat de Nederlandse premier, Mark Rutte, vandaag een krans zal leggen bij het monument Bation Veere in Fort Zeelandia.

Dat de Surinaamse regering hieraan meewerkt, vindt Bouterse schandalig.

De ex-legerleider en hoofdverdachte in het 8-decemberzaak vroeg zich in gesprek met Cliff Limburg tijdens Bakana Tori op LIM FM af wat de bedoeling is van deze kranslegging. Bouterse vindt het uiterst misleidend dat de focus wordt gelegd op 8 december, terwijl er tijdens de Binnenlandse Oorlog in Suriname ruim 400 personen zijn gesneuveld. Waarom geen kransen leggen bij het Monument voor de Gevallenen, vraagt hij.

Tijdens de regering Bouterse 1+2 was de relatie tussen Suriname en Nederland bekoeld. Bouterse werd door Nederland tot paria verklaard en in 1999 bij verstek veroordeeld wegens drugshandel.

De Nederlandse premier heeft maandag geaccentueerd dat er geen samenwerkingsrelatie was met Suriname tijdens de politiek constellatie onder leiding van gewezen president Bouterse. “Dit heeft te maken met politiek principiële redenen. Sinds het aantreden van president Santokhi zijn de betrekkingen weer hersteld”.

Ook over de huidige vicepresident Ronnie Brunswijk heeft Nederland een bepaalde opvatting.

Vandaag houdt De Nationale Assemblee (DNA) een buitengewone openbare vergadering in verband met het bezoek van Rutte. Het is niet duidelijk of de NDP-fractie de vergadering zal bijwonen. Volgens NDP-fractieleider Rabin Parmessar zal het besluit van zijn partij vandaag duidelijk zijn.

De NDP zal vandaag kransen leggen bij het Monument voor de Gevallenen. Volgens Parmessar is dit het monument van alle personen die zijn gesneuveld in Suriname.

Mis dit niet:

OIS brengt Surinaamse inheemse stem naar regionaal Amazone-overleg

Zijin Rosebel Gold Mines ondersteunt onderwijs en ouderen in Nieuw Koffiekamp

Rutte zal kransen leggen bij het monument Bation Veere in Fort Zeelandia en bij het monument voor de Rechten van de Mens. De NDP zal niet aanwezig zijn op deze twee locaties.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Negen Amazone-landen werken aan sterkere gezamenlijke inheemse organisatie.
Suriname

OIS brengt Surinaamse inheemse stem naar regionaal Amazone-overleg

RGM ondersteunt 63 leerlingen en 39 ouderen in Nieuw Koffiekamp
Suriname

Zijin Rosebel Gold Mines ondersteunt onderwijs en ouderen in Nieuw Koffiekamp

President Jennifer Simons. Foto: CDS
Suriname

President Simons naar New York voor 81ste Algemene Vergadering VN

“Maroon Legacy Wi Rutu” brengt Marroncultuur en ontwikkeling samen
Suriname

RO presenteert programma “Maroon Legacy Wi Rutu” voor Dag der Marrons 2026

Ambassadeur Ike Antonius sprak in Brasília tijdens de viering van 50 jaar internationale diplomatenopleiding aan het Rio Branco Instituut. Foto: CDS
Suriname

Zestien Surinamers opgeleid aan Braziliaans diplomateninstituut

Het herziene BFB handboek is overhandigd aan minister Miquella Huur, vertegenwoordigers van Regionale Ontwikkeling en de districtscommissarissen. Foto: CDS
Suriname

Districtscommissarissen krijgen meer armslag met nieuwe regels voor financieel beheer

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws