• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Zes Marron-groepen weerspreken claims over eten van awari in Suriname

Ida Thornhill door Ida Thornhill
12 december 2025 13:07
in Suriname
feedback 1213042 1280

Illustratiefoto

Een column die onlangs op GFC Nieuws verscheen heeft tot duidelijke reacties geleid vanuit zes Marron-gemeenschappen in Suriname.

In de column werd gesteld dat er binnen deze groepen personen zouden zijn die het vlees van de awari eten.

Vertegenwoordigers van de gemeenschappen laten weten dat deze informatie volgens hen onjuist is en niet overeenkomt met hun hedendaagse leefwijze.

Zij benadrukken dat dergelijke beweringen een verkeerd beeld scheppen dat niet strookt met de werkelijkheid.

Citaat uit column roept weerstand op

De reactie is per e-mail aan GFC Nieuws toegelicht door Odessa Majokko, die spreekt namens de zes Marron-gemeenschappen.

Zij verwijst naar passages in de column waarin onder meer wordt gesteld: “Wie met Marrons praat, hoort al snel dat awari geen gewoon vlees is, maar een stukje geschiedenis dat je op je bord krijgt.”

Ook de claim dat het buideldier “al generaties lang deel uitmaakt van het culinaire erfgoed binnen Marron-gemeenschappen” wordt door haar krachtig tegengesproken.

Volgens Majokko berusten deze uitspraken niet op waarheid.

Gemeenschappen willen misvattingen rechtzetten

De zes groepen geven aan dat zij afstand nemen van de suggestie dat het eten van awari deel zou uitmaken van hun cultuur.

Volgens Majokko kan het publiek door dit soort publicaties een verkeerd beeld vormen van de gemeenschappen en hun tradities.

Zij benadrukt dat het belangrijk is dat informatie over de Marron-gemeenschappen correct en zorgvuldig wordt weergegeven, zodat misverstanden in de samenleving worden voorkomen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

buurtmanagers hannaslust
Suriname

Buurtmanagers in gesprek met ouders over jeugdgeweld en gangvorming in Hannaslust

trump suriname olie
Suriname

Surinamers vrezen Trump, terwijl geen aanwijzingen zijn voor invasieplannen

President Jennifer Simons tijdens een persmoment over haar werkbezoek aan het Hospital Internacional de Colombia.
Gezondheid

President Simons licht Colombia-bezoek toe: samenwerking zorgsector krijgt vervolg

Monché Atompai
Suriname

Nieuwe Melkcentrale-directeur zet koers naar herstel, kwaliteit en vertrouwen

Wesley Rozenhout
Suriname

Onderzoek naar verdwenen goud leidt tot tijdelijke schorsing leiding Grassalco

celstraf gevangene gevangenis handboeien arrest
Suriname

Man levenloos aangetroffen in cel

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws