• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Vrouw met verstandelijke beperking uitgebuit door winkeleigenaar voor hongersalaris

Patty door Patty
19 juni 2024 22:00
in Suriname
Verbazing dame vrouw boos verbaasd shock schrik woede

Foto ter illustratie.

Een 33-jarige vrouw uit Paramaribo, Suriname, die lijdt aan een zeer laag cognitief vermogen, officieel bekend als een verstandelijke beperking, is sinds eind 2023 door haar werkgever misbruikt om eenvoudige klusjes in zijn winkelbedrijf uit te voeren tegen een hongersalaris.

GFC Nieuws heeft vernomen van het KIVC dat de organisatie heeft ingegrepen nadat ze door een vriendin van het slachtoffer was getipt over wat er gaande was.

De dame die nog bij haar moeder inwoont en dagelijks te voet naar haar werk ging, werkte van 07.00 uur tot 20.00 uur, ook op zondag, voor een schamel salaris van slechts 2100 Surinaamse dollars per maand.

“Wij hebben direct een medewerker van ons gestuurd naar de zaakeigenaar om te achterhalen of er misbruik werd gemaakt van de dertiger en dat bleek helaas zo te zijn,” aldus een manager van het KIVC.

De zaakeigenaar werd erop gewezen dat hij misbruik maakte van de vrouw. Dankzij de interventie van het KIVC zal de vrouw nu met terugwerkende kracht een salaris van SRD 8200 gaan verdienen.

“We zijn vastberaden om ervoor te zorgen dat mensen met een verstandelijke beperking eerlijk en menswaardig behandeld worden op de werkvloer,” voegde de manager eraan toe.

Deze situatie benadrukt het belang van bescherming voor kwetsbare groepen op de arbeidsmarkt in Suriname en toont aan hoe noodzakelijk organisaties zoals het KIVC zijn om dergelijke misstanden aan te pakken en te corrigeren.

Het is een oproep aan de gemeenschap om alert te blijven en misstanden te melden om zo een rechtvaardigere samenleving te bevorderen.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

SZF 3
Gezondheid

SZF-directie ontkracht bericht over bemensing SZF-kantoor Coronie

KLM vliegtuig
Lifestyle

Owru Yari 2025: Vliegtickets en hotels in Paramaribo blijken enorm duur

suriname paramaribo kruispunt verkeer brommer stoplicht
Suriname

Bromfietsers die rijden zonder licht blijft schering en inslag

lgbt transgender
Lifestyle

Homo-genezingstherapie zou ook in Suriname verboden moeten worden

rookontwikkeling
Suriname

Bewoner La Vigilantia doet dringende oproep: Rookoverlast brengt mijn leven in gevaar

Met de naderende feestdagen verwacht Albina een aanzienlijke toename van bezoekers
Suriname

Albina scherpt veiligheidsmaatregelen aan voor drukke feestdagenperiode

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws