• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Voorzitter Adhin: “Vandaag openen wij onze deuren én onze harten”

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
1 december 2025 17:28
in Suriname
GFC. Nieuws uit Suriname

De voorzitter van de Nationale Assemblée, Ashwin Adhin, heeft vandaag Zijne Majesteit Koning Willem-Alexander en Hare Majesteit Koningin Máxima verwelkomd in De Nationale Assemblée van de Republiek Suriname.

Dit bezoek vindt plaats in het jubileumjaar waarin Suriname vijftig jaar staatkundige onafhankelijkheid viert.

“Uw aanwezigheid weerspiegelt meer dan een diplomatiek gebaar; het benadrukt de bijzondere en blijvende band tussen het Koninkrijk der Nederlanden en de Republiek Suriname,” aldus Adhin.

“Van koloniaal verleden via autonomie naar een volwassen en gelijkwaardige relatie – dit moment koestert het Surinaamse volk.”

Opening van harten en deuren voor duurzame samenwerking

Tijdens de bijzondere openbare vergadering benadrukte de voorzitter dat Suriname openstaat voor een vernieuwd partnerschap met Nederland.

Bekijk ook:

Nieuwe boringen gepland in Surinaamse offshore door TotalEnergies

OGS treedt op tegen illegale goudwinning nabij scholen in Brokopondo

Hierbij ligt de nadruk op ontwikkeling, kennisuitwisseling, institutionele versterking en kansen voor burgers aan weerszijden van de oceaan.

“Vandaag openen wij onze deuren én onze harten. Wij geloven in een toekomst gebaseerd op gelijkwaardigheid, wederzijds respect en duurzame samenwerking,” verklaarde Adhin.

Democratie en diplomatie: een brug tussen verleden en toekomst

De voorzitter onderstreepte dat democratie geen statisch begrip is en voortdurende aandacht vraagt.

Het bezoek van de Koning en Koningin benadrukt de waarde die Nederland hecht aan parlementaire tradities, vrijheid en internationale samenwerking.

“Als twee staten met gedeelde geschiedenis, gedeelde gemeenschappen en gedeelde cultuur erkennen wij dat onze betrekkingen een brug vormen tussen verleden en toekomst. Dit bezoek markeert een nieuwe mijlpaal in onze bilaterale relaties,” aldus Adhin.

Versterkt partnerschap en gemeenschappelijke toekomst

Adhin sprak zijn waardering uit voor de bereidheid van de Nederlandse delegatie om in gesprek te gaan en te bouwen aan gemeenschappelijke toekomstperspectieven.

Hij hoopte dat dit bezoek bijdraagt aan een dieper wederzijds begrip, een versterkt partnerschap en een toekomst waarop zowel Surinamers als Nederlanders met trots kunnen terugkijken.

“Moge Zijne Majesteit Koning Willem-Alexander, Hare Majesteit Koningin Máxima en de leden van de Koninklijke delegatie zich hier welkom weten, niet alleen als hoge gasten, maar als vrienden van het Surinaamse volk,” besloot Adhin.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Nieuwe fase van offshore exploratie in aantocht.
Suriname

Nieuwe boringen gepland in Surinaamse offshore door TotalEnergies

OGS verwijdert illegale goudmijnbouwkampen in Brokopondo nabij schoolgebieden om milieu en veiligheid te beschermen. Foto: GOV.sr
Suriname

OGS treedt op tegen illegale goudwinning nabij scholen in Brokopondo

suriname en venezuela
Suriname

‘Venezolanen in Suriname kunnen sinds gisteravond moeilijk contact krijgen met familie in rampgebied’

Saipem begint aanleg onderzeese infrastructuur voor eerste offshore olieproject
Suriname

Eerste grote bouwfase van Surinames offshore-olieproject begonnen

Geor Hering vindt dat publieke media in Suriname zorgvuldig moeten omgaan met reclame-uitingen die volgens hem verwachtingen wekken zonder wetenschappelijke onderbouwing. Beeld: AI
Lifestyle

Felle kritiek op astrologiereclames bij STVS: Hering spreekt van misleiding

Waarom zeggen veel Surinamers dat de hitte in Nederland soms zwaarder aanvoelt dan thuis?
Lifestyle

Waarom 32 graden in Nederland anders voelt dan 32 graden in Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws