• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Visserscollectief vraagt president om harde aanpak illegale visserij

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
12 augustus 2025 14:30
in Suriname
vissen visserijsector

Het Visserscollectief heeft dinsdag tijdens een kennismakingsbezoek aan president Jennifer Simons aandacht gevraagd voor de grote uitdagingen in de Surinaamse visserijsector.

De organisatie, onder leiding van voorzitter Willem Mohamedhoesein, benadrukte vooral de noodzaak om de illegale, ongemelde en ongereguleerde (IOO) visserij strenger aan te pakken en de veiligheid op zee te verbeteren.

Volgens secretaris en woordvoerder Mark Lall verliep het gesprek met de president constructief. “Er zijn heel wat zaken benoemd die dringend aangepakt moeten worden. We kijken ernaar uit om samen met de overheid aan oplossingen te werken,” aldus Lall.

Het Visserscollectief maakt zich vooral zorgen over de gevolgen van IOO-visserij.

“Als er niet tijdig wordt ingegrepen, lopen we het risico op de zwarte lijst van de Europese Unie te belanden,” waarschuwt Lall.

Bekijk ook:

‘Suriname faalt al jaren bij aanpak van levensgevaar op de openbare weg’

‘Suriname moet Nederlanders zonder voldoende eigen geld weigeren bij aankomst’

Zo’n plaatsing zou grote economische schade voor de sector betekenen. De president heeft volgens hem toegezegd de problemen door te spreken met haar ministersteam, waarna er in overleg met het Ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij concrete stappen zullen worden uitgewerkt.

De belangenorganisatie vertegenwoordigt zowel kleinschalige als grootschalige vissers en fungeert als schakel tussen de sector, de overheid, maatschappelijke organisaties en internationale partners. Naast de strijd tegen IOO-visserij houdt het collectief zich bezig met het tegengaan van piraterij en andere vormen van criminaliteit op zee.

Het Visserscollectief benadrukt dat een veilige en goed gereguleerde visserij cruciaal is voor de werkgelegenheid, voedselzekerheid en exportpositie van Suriname. “Wij hopen dat deze samenwerking leidt tot blijvende verbeteringen voor iedereen die afhankelijk is van de zee,” besluit Lall.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

telefoon bellen auto rijden
Lifestyle

‘Suriname faalt al jaren bij aanpak van levensgevaar op de openbare weg’

Sommige lezers vinden dat Suriname kritischer moet zijn bij toelating van remigranten.
Lifestyle

‘Suriname moet Nederlanders zonder voldoende eigen geld weigeren bij aankomst’

Illustratiefoto.
Suriname

Onderzoek naar schoten tijdens feest in omgeving Klaaskreek

Dodelijk verkeersongeval op rijwielpad.
Suriname

Bromfietser (25) overleden na aanrijding op Indira Gandhiweg

Rapporteurschap Suriname centraal tijdens ontmoeting met president Simons
Suriname

Nederlandse Tweede Kamerdelegatie brengt beleefdheidsbezoek aan president Simons

Nieuwe besturen moeten binnen zes maanden verkiezingen organiseren
Suriname

Minister Huur installeert besturen van twaalf inliggende waterschappen in Nickerie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws