• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Verwachting schuldig verklaren Bouterse leidt tot sluitingsactie regering, suggereren analisten

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
19 december 2023 18:55
in Suriname
Rechtbank

Diverse analisten in Suriname en Nederland hebben aan GFC Nieuws laten weten dat zij verwachten dat de voormalige president van Suriname, Desi Bouterse, schuldig zal worden bevonden in het 8 decemberstrafproces.

Als voorzorgsmaatregel zullen overheidsgebouwen, particuliere bedrijven en scholen hun deuren sluiten in afwachting van de uitspraak.

Deze ingrijpende beslissing, zo dicht bij de verwachte uitspraak, heeft volgens analisten geleid tot speculaties dat de hoogste regeringsleden reeds geïnformeerd zijn of sterke aanwijzingen hebben over de uitkomst van het proces.

“Dat de overheid zover gaat om tot sluiting over te gaan, is een sterke indicatie dat er informatie is binnengekomen dat Bouterse schuldig zal worden bevonden en dat er mogelijk een bevel tot gevangenneming zal volgen,” zeggen diverse analisten aan GFC.

Verder voegen zij toe: “Het lijkt aannemelijk dat de hoogste autoriteiten dergelijke vergaande maatregelen treffen omdat ze kennelijk al weten dat de uitspraak niet in goede aarde zal vallen bij de grote achterban van het voormalige staatshoofd.”

Deze ontwikkeling onderstreept naar hun zeggen de gespannen en voorzichtige houding van de overheid en andere instellingen in aanloop naar de cruciale uitspraak.

De Decembermoorden, een gebeurtenis die diepe sporen heeft achtergelaten in de Surinaamse geschiedenis, blijven een punt van grote maatschappelijke en politieke gevoeligheid.

De uitspraak in dit proces zal naar verwachting niet alleen juridische, maar ook aanzienlijke sociale en politieke gevolgen hebben.

Mis dit niet:

Nieuwe videocompetitie daagt Surinamers uit om het verhaal van hun land te vertellen

“De tot Koelie Gemaakten” officieel aangeboden aan De Nationale Assemblee

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Tot 14 augustus aanmelden voor nationale videocompetitie “Dis’ Na Wi Stories”
Suriname

Nieuwe videocompetitie daagt Surinamers uit om het verhaal van hun land te vertellen

DNA-voorzitter Adhin ontvangt boek over Hindostaanse contractarbeid.
Suriname

“De tot Koelie Gemaakten” officieel aangeboden aan De Nationale Assemblee

Laatste EASA-missie markeert nieuwe fase voor luchtvaarttoezicht in Suriname
Suriname

Suriname dichter bij verwijdering van EU Air Safety List na afronding EASA-missie

Nieuwe website voor visumaanvragen en betaling Entry Fee vanaf 10 augustus.
Nederland

Ministerie wijzigt officiële website voor visumaanvragen en betaling Entry Fee

Ontvluchte gedetineerde binnen enkele uren weer aangehouden.
Suriname

Twaalf jaar celstraf voor gewapende overval, maar gedetineerde ontsnapt tijdens werkzaamheden

Twee woningen volledig afgebrand.
Suriname

Twee woningen in Albina volledig verwoest door brand, één dodelijk slachtoffer

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws