• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Veel Surinamers noemen leven in eigen land juist duurder dan in Nederland

P. Peterson door P. Peterson
14 april 2025 20:00
in Lifestyle, Nederland, Suriname
suriname paramaribo centrale markt

Voor een deel van de Surinaamse bevolking voelt de markt niet aan als een comfortabele winkelplek om koopjes te vinden.

Het klinkt als een droom: met relatief weinig geld comfortabel leven in Suriname, waar de zon schijnt, het leven relaxed is en alles zogenaamd goedkoper. Maar wie het aan de lokale bevolking vraagt, denkt daar toch iets anders over.

Na het artikel van gisteren op GFC Nieuws, waarin werd gesteld dat je met minimaal 1500 euro per maand in Suriname zelfs beter kunt leven dan in Nederland, stroomden de reacties binnen.

Veel lezers, zowel uit Paramaribo als uit Nederland, waren het niet eens met die stelling. Volgens hen is Suriname op veel punten juist duurder dan Nederland.

Dat beeld wordt bevestigd door eerdere prijsvergelijkingen van ons.

Voor een kar vol boodschappen betaal je hier vaak meer dan in een doorsnee Nederlandse supermarkt.

En benzineprijzen liggen momenteel omgerekend tussen de 1,20 en 1,45 euro per liter—een bedrag dat vergelijkbaar is met Zuid-Europa, maar dan bij veel lagere lonen.

Toch is het niet allemaal duurder. In Suriname zijn vaste lasten als huur, belastingen en gemeentelijke heffingen vaak een stuk lager.

Je betaalt hier geen wegenbelasting of verplichte gemeentelijke bijdragen die in Nederland al snel honderden euro’s per maand kosten.

Mis dit niet:

Patrick Jacot : ‘De VHP heeft een verbinder nodig, geen hefboom’

Boerleider waarschuwt voor politiek geheugenverlies rond financieel beleid Achaibersing

De wegenbelasting zit deels in de brandstofprijs verwerkt, maar een ieder behoudt de mogelijkheid om minder te rijden. In Nederland blijf je wegenbelasting betalen, of je nou rijdt of niet.

Dat maakt het leven hier ook wat overzichtelijker: je kiest zelf waar je je geld aan uitgeeft.

Onze conclusie? Suriname is niet altijd goedkoper, maar blijft flexibeler dan Nederland.

Voor sommigen is dat belangrijker dan alleen prijskaartjes. Zoals een lezer het verwoordde: “In Suriname leef je simpeler, maar je leeft wel.”

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

vhp flevoland
Suriname

Patrick Jacot : ‘De VHP heeft een verbinder nodig, geen hefboom’

Geen goedkeuring voor “Orange Movement 2.0”, zegt VHP-bestuur
Suriname

Boerleider waarschuwt voor politiek geheugenverlies rond financieel beleid Achaibersing

Negentig studenten uit drie binnenlanddistricten starten een landbouwopleiding. Nieuwe studiehubs in Marowijne en Brokopondo ondersteunen het online onderwijs. Foto: CDS
Suriname

90 studenten uit Surinaams binnenland beginnen landbouwopleiding op hbo-niveau

finabank
Lifestyle

Gezamenlijke bankrekening met familie in Suriname kan onverwachte vragen opleveren

Het beschadigde wegdek van de J. Lachmonstraat wordt hersteld
Suriname

Lachmonstraat krijgt nieuw asfalt: OWRO wil grotere schade vóór regentijd voorkomen

Verdachte zou slachtoffer met gasbuks op het hoofd hebben geslagen.
Suriname

Liefdesconflict in Redi Doti escaleert: man aangehouden voor zware mishandeling

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws