• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Tweede geval van apenpokken bevestigd in buurland Guyana

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
30 augustus 2022 03:00
in Nieuws
apenpokken

GFC NIEUWSREDACTIE- Precies een week nadat in buurland Guyana de aanwezigheid van zijn eerste apenpokkengeval bevestigde, is een tweede geval bevestigd.

Dit werd maandag aangekondigd door minister van Volksgezondheid Frank Anthony tijdens zijn dagelijkse gezondheidsupdate.

Suriname heeft nog geen officiële meldingen van apenpokken geregistreerd.

In de maand mei 2022 zijn de eerste gevallen van besmettingen met het apenpokkenvirus bevestigd in Europa. Er is steeds monitoring geweest van de wereld gezondheidsinstanties waaronder de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) en Centers for Disease Control and Prevention (CDC). De WHO heeft de apenpokken uitgeroepen tot een internationaal gevaar voor de volksgezondheid.

Rakesh Gajadhar Sukul, directeur Volksgezondheid, zei eerder dat het ministerie van Volksgezondheid in Suriname alert blijft. Mocht de ziekte haar intrede doen in Suriname hoopt hij dat er geen sprake zal zijn van een explosieve uitbraak.

In het verleden zijn er in Suriname uitbraken geweest van diverse soorten pokken; er moet nu geanalyseerd worden op welke mate er immuniteit is in de gemeenschap. Het ministerie van Volksgezondheid zal met diverse actoren aan tafel zitten om preventiebeleid te formuleren.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

einsteinstraat paramarib
Suriname

Wandelaars en sporters blij met schoonmaak sloot aan Albert Einsteinstraat

Minister Bouva
Suriname

Adviesraad DNL fileert diplomatiek narratief minister Bouva

Blikjeswaren
Suriname

Samenleving blij met goedkope producten PL Ondro Broki Zondagmarkt

nederlandse taal
Lifestyle

Beperkte opties voor Latino’s in Suriname om Nederlands te leren

Ministers in overleg met Rosebel Gold Mines over versterking veiligheid in Pikin Saramacca
Suriname

Ministers verlengen veiligheidsafspraken met Rosebel Gold Mines na incident

ronnie brunswijk
Suriname

Brunswijk kritisch over College van Procureur-Generaal: Geen eenvoudige zaak

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws