• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Traditioneel Surinaams erfgoed schittert in knutselwedstrijd

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
15 augustus 2025 01:30
in Suriname
OS Kampong Baroe

Vijftien creatieve leerlingen van de Openbare School (OS) Kampong Baroe in Saramacca hebben de eerste prijs gewonnen in de landelijke knutselwedstrijd van Stichting Gebouwd Erfgoed Suriname (SGES).

Op woensdag 13 augustus ontving de school uit handen van het SGES-team een hoofdprijs van SRD 10.000,- en gouden medailles.

De tweede plaats ging naar OS Pontbuiten uit Paramaribo, goed voor SRD 7.500,- en zilveren medailles.

OS Lust en Rust uit Commewijne eindigde als derde en kreeg SRD 5.000,- en bronzen medailles. De prijzengelden worden besteed aan vooraf ingediende schoolprojecten.

Onder begeleiding van hun leerkrachten bouwden de kinderen een complete ministad, samengesteld uit traditionele Surinaamse woningen.

Ze combineerden historische en moderne elementen met details uit hun eigen cultuur en leefomgeving. Deze opdracht maakte deel uit van het Erfgoededucatie Project 2025 van SGES, met het thema: Bouw je eigen ministad.

In juni ontvingen 27 basisscholen uit alle tien districten een wedstrijdpakket met 20 bouwplaten van traditionele woningen en een lesbrief, als aanvulling op het Kunst en Cultuureducatie-boek van leerjaar 7.

Doel van de wedstrijd was kinderen op een speelse en creatieve manier kennis te laten maken met het gebouwd erfgoed van Suriname, en hun creativiteit, presentatie en samenwerking te stimuleren.

Mis dit niet:

SWM start campagne ‘Samen Zuinig; Water voor Iedereen!’

Drie verdachten aangehouden met vermoedelijke marihuana bij controlepost Burnside

De traditionele houten woonhuizen vertellen verhalen over vakmanschap en het leven van vroeger, maar dreigen uit het straatbeeld te verdwijnen.

In september worden de tien beste werkstukken tentoongesteld in het kantoorgebouw van SGES in het Fort Zeelandia-complex.

De bouwplaten, ontworpen door José Kamps, worden ingezet voor educatieve doeleinden. Het project is mede mogelijk gemaakt door financiële steun van de Nederlandse ambassade in Paramaribo.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Bewust omgaan met water centraal tijdens droge periode.
Suriname

SWM start campagne ‘Samen Zuinig; Water voor Iedereen!’

De politie heeft het voertuig en de aangetroffen zakken met vermoedelijke marihuana in beslag genomen voor verder onderzoek. Foto: KPS
Suriname

Drie verdachten aangehouden met vermoedelijke marihuana bij controlepost Burnside

Klachten over bromfietsen én auto’s met bewust luidere uitlaten. Illustratiefoto: Brommers op de Wijdenboschbrug
Suriname

Suriname lijkt strijd tegen verkeerslawaai steeds verder te verliezen

Nickerie krijgt nieuw gerechtsgebouw als versterking justitiële infrastructuur.
Suriname

Monorath bezoekt justitiële diensten en nieuw gerechtsgebouw in Nickerie

Een hotel in Amsterdam kost niet alleen meer, ook de toeristenbelasting loopt op. Foto: Amsterdam
Lifestyle

‘Surinaamse reizigers kunnen Amsterdam beter overslaan als ze van hun geld houden’

Asfaltwerkzaamheden en reiniging gesloten riolering van start.
Suriname

Wegenautoriteit sluit overeenkomsten voor onderhoud infrastructuur Groot Paramaribo

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws