• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Suriname zit vast in zieke politieke cultuur zegt commentator

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
17 augustus 2025 21:00
in Suriname
Politiek

De Surinaamse politiek is al decennialang ziek. Niet door één corrupte bestuurder of een enkele partij, maar door een hele politieke cultuur die is geërfd uit de koloniale tijd.

Dat betoogt politiek commentator Kenneth Niekoop in gesprek met GFC Nieuws.

Volgens hem werd dit patroon zichtbaar tijdens het leiderschap van Johan Adolf Pengel en later verstevigd onder Henck Arron en het bepaalt nog altijd hoe het land bestuurd wordt.

Hij vindt dat het publiek te vaak gefixeerd is op personen: wie moet aftreden, wie familieleden bevoordeelt of wie heeft gestolen.

“Maar dat is niet de kern,” benadrukt hij. “Het gaat niet om individuen, dit patroon bestaat al sinds de koloniale periode. De echte vraag is: hoe komen we na zoveel decennia weg van een politieke cultuur die ziek is?”

De commentator hekelt daarnaast het gebrek aan transparantie en daadkracht van leiders.

Volgens hem is een ‘stille president’ die geen duidelijke beslissingen neemt en weinig bewijs levert in processen van verantwoording juist funest. Burgers verliezen zo het vertrouwen omdat zij geen richting zien.

Opvallend is zijn steun voor vrouwelijk leiderschap. Hij verwees daarbij naar Jennifer Simons. “Ik sta achter een vrouw om Suriname te leiden,” zei hij. Voor hem telt niet de partijkleur, maar de visie en de resultaten die iemand levert voor land en volk.

Mis dit niet:

Drie verdachten aangehouden met vermoedelijke marihuana bij controlepost Burnside

Suriname lijkt strijd tegen verkeerslawaai steeds verder te verliezen

Verder vindt hij dat het publieke debat dringend moet veranderen. Constant iemand met naam neerzetten lost niets op en draagt niet bij aan bewustwording. Wat nodig is, zijn inhoudelijke en opbouwende discussies.

Aan het einde richtte hij zich direct tot socialmediagebruikers. Volgens hem reageren velen zonder echt te lezen of te begrijpen wat er staat.

Zijn oproep is helder: lees goed, denk na en stop met de bias dat alles per definitie negatief moet zijn. Alleen dan kan het debat in Suriname volwassener worden.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

De politie heeft het voertuig en de aangetroffen zakken met vermoedelijke marihuana in beslag genomen voor verder onderzoek. Foto: KPS
Suriname

Drie verdachten aangehouden met vermoedelijke marihuana bij controlepost Burnside

Klachten over bromfietsen én auto’s met bewust luidere uitlaten. Illustratiefoto: Brommers op de Wijdenboschbrug
Suriname

Suriname lijkt strijd tegen verkeerslawaai steeds verder te verliezen

Nickerie krijgt nieuw gerechtsgebouw als versterking justitiële infrastructuur.
Suriname

Monorath bezoekt justitiële diensten en nieuw gerechtsgebouw in Nickerie

Een hotel in Amsterdam kost niet alleen meer, ook de toeristenbelasting loopt op. Foto: Amsterdam
Lifestyle

‘Surinaamse reizigers kunnen Amsterdam beter overslaan als ze van hun geld houden’

Asfaltwerkzaamheden en reiniging gesloten riolering van start.
Suriname

Wegenautoriteit sluit overeenkomsten voor onderhoud infrastructuur Groot Paramaribo

‘10 voor 50’ als brug naar het verleden.
Suriname

Nationaal Archief brengt Surinaamse geschiedenis tot leven met docuserie ‘10 voor 50’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws