• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Suriname telkens terug bij af, zegt verzuurd volk

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
9 juli 2025 07:30
in Suriname
protest actie suriname

Vakbond roept op tot solidariteit en collectieve actie

De verkiezing van een nieuwe regering roept zoals gebruikelijk hoop op, maar in brede lagen van de samenleving overheerst scepsis.

Burgers spreken in gesprek met GFC Nieuws duidelijke bewoordingen over hun wantrouwen tegenover de politieke elite en het structureel terugkerende patroon van economische verarming na elke machtsoverdracht.

In reacties is de teneur overduidelijk: het Surinaamse volk heeft genoeg van telkens weer dezelfde retoriek. “Zelfde preek na iedere verkiezing. En toch stemmen jullie weer op dezelfde figuren,” klinkt het scherp.

De recente uitspraak van vicepresident-elect Gregory Rusland dat ‘iedereen zal moeten bezuinigen’, wordt door velen gezien als een voortzetting van een vertrouwde pijnlijke realiteit: de lasten komen weer bij de kleine man terecht.

Burgers herinneren zich pijnlijk de voorgaande perioden waarin zogenaamde aanpassingsprogramma’s telkens ten koste gingen van de bevolking.

Na de militaire periode kwam het SAP-beleid van Venetiaan, gevolgd door een desastreus financieel beleid onder Wijdenbosch. Daarna weer Venetiaan, die drie nullen van de munteenheid schrapte. Vervolgens twee NDP-regeringen, één VHP-regering.

“We zijn weer terug bij af”, stelt een burger. “Elke keer draait het volk op voor de fouten en het wanbeleid van de politiek. En elke keer stemmen we weer op diezelfde mensen, hopend op verbetering die nooit komt.”

De aankondiging dat parlementsleden die een maandsalaris van SRD 130.000 ontvangen en ministers in aanmerking komen voor gratis dienstvoertuigen, woningvergoedingen en brandstofcompensatie, stuit op onbegrip en woede. “Waarom moeten zij geen offers brengen, terwijl wij aan de hongergrens leven?” vraagt iemand zich hardop af.

Een andere reactie luidt: “Waarom is het nooit de politieke top die de broekriem aanhaalt? Waarom moeten wij het altijd zijn die worden leeggetrokken, terwijl zij baden in privileges?”

Veel burgers vragen zich ook af of de verwachte inkomsten uit de olie- en gasindustrie écht ten goede zullen komen aan de samenleving. “Zal ik het nog meemaken dat Suriname er beter van wordt? Of gaan we opnieuw zien hoe alleen een kleine groep profiteert, en de rest arm blijft?”

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Pleidooi voor controle op de besteding van staatsgeld
Suriname

Minder toezicht op staatsgeld opent deur voor nationale ramp, beweert dr. Ashwin Ramcharan

Grensbeveiliging, economische, agrarische en sociale samenwerking hoofddoel missies.
Suriname

President Simons kondigt officiële missies aan naar Brazilië en Dominicaanse Republiek

Suriname moet leren van internationale trend onder jongeren
Lifestyle

Geor Hering hoopt dat Suriname trend van minder alcoholgebruik overneemt

“SRD 10.000 is veel te hoog. Dat is meer dan de helft van wat de gemiddelde Surinamer per maand verdient,” zegt Anita.
Gezondheid

Hoge kosten MRI-scans zorgen voor frustratie onder Surinamers

Het kanaal gaat komende donderdag van start
Lifestyle

China Horizon TV Station lanceert eerste 24/7 internationale HD-zender in Suriname

Vragen vanuit De Nationale Assemblée over voorgenomen regeringsreis naar Brazilië.
Suriname

DNA-lid Jarbandhan eist transparantie over financiering en resultaat van buitenlandse reizen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws