• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Surinaamse student in Amsterdam die anabolen gebruikte heeft spijt: ik was jong en naïef

P. Peterson door P. Peterson
14 mei 2023 09:00 - Geüpdatet op 20 oktober 2024 01:32
in Lifestyle
bodybuilder

Een Surinaamse twintiger die voor zijn studie naar de Nederlandse hoofdstad Amsterdam verhuisde, heeft spijt dat de druk van zijn omgeving hem ertoe heeft geleid anabole steroïden te gebruiken om gespierder te worden.

“De negatieve effecten begonnen al snel. Ik voelde me constant opgejaagd en angstig. Mijn huid werd slechter en in slaap vallen bleek moeilijk, waardoor ik niet goed kon studeren”, deelt hij in een kort schrijven gestuurd naar GFC Lifestyle.

‘Ik wilde indruk maken’

Hij vertelde in zijn geboorteland op natuurlijke wijze al enige ervaring te hebben opgebouwd in de sportschool, maar wilde na zijn aankomst in Nederland snel indruk maken op zijn omgeving waardoor hij naar prestatieverhogende middelen greep.

Toen duidelijk was dat zijn lijf in opstand kwam, besloot hij de knoop door te hakken en stopte met het gebruik.

“Ik was jong en naïef. Ik ben gelukkig volledig hersteld, train nu als natural, heb een mooi lichaam weten op te bouwen, en dat allemaal op eigen kracht”, aldus de Amsterdammer.

Ken de risico’s van anabolengebruik

Aan GFC vertelt gezondheidsonderzoeker Jonathan Clarke dat met name hoge doses prestatieverbeterende middelen vaak desastreuze gevolgen hebben voor het welzijn.

jonathan clarke den haag kickboksen gezondheid
Jonathan Clarke, uiterst rechts

Het is volgens hem essentieel om je bloeddruk in de gaten te houden en in geval van afwijkingen in overleg met een arts te starten met een angiotensinereceptorblokker (ARB) of een ACE-remmer.

“Ook moet men met regelmaat bloedonderzoek doen om belangrijke parameters zoals hun lipidenprofiel, hemoglobine, hematocriet, nierfunctie, leverfunctie, calciumscore en dergelijken goed in de gaten te houden”, aldus Jonathan Clarke.

Mis dit niet:

Warme roti en nasi bij Surinaamse winkeliers zijn niet automatisch veilig

Garant staan voor familie uit Suriname kan tot 10.000 euro per jaar kosten

Foto artikel ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

eten diner roti
Lifestyle

Warme roti en nasi bij Surinaamse winkeliers zijn niet automatisch veilig

Schiphol aankomsthal
Lifestyle

Garant staan voor familie uit Suriname kan tot 10.000 euro per jaar kosten

KLM-kist op Zanderij
Lifestyle

‘Klacht over Surinamevlucht kan straks in de Filipijnen worden behandeld’

den haag suriname nederland
Lifestyle

Pensioen gaat eerder meetellen bij hypotheek voor Surinaamse vijftigplussers

taxi ulstrel suriname
Lifestyle

Zelfrijdende auto’s: ‘taxichauffeurs in Suriname kunnen hun werk verliezen’

DUO heeft de rentepercentages voor 2027 vastgesteld. Foto: Haagse Hogeschool (Steven Lek)
Lifestyle

Nieuwe rente raakt ook Surinamers met een Nederlandse studieschuld

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws