• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Surinaamse familie in de knel: ‘Nederlandse schilder wacht tot winter voor binnenwerk’

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
8 augustus 2024 02:34
in Lifestyle
verf schilder bouwvakker arbeider

'Iedereen in Suriname die inkomen verdient zou volgens dezelfde regels belasting moeten betalen.' Illustratiefoto.

Een van oorsprong Surinaams gezin dat recentelijk naar Den Haag is verhuisd, heeft een opmerkelijke ervaring opgedaan met een Nederlandse schilder uit hun stad.

“Wij zochten online naar een schilder voor de binnenmuren en deuren. De vakman kwam al snel langs om de situatie te bekijken en een offerte te maken,” vertelt de man des huizes in een e-mail aan GFC Nieuws Lifestyle.

Dit naar aanleiding van eerdere berichtgevingen over de ervaringen van bouwvakkers in Nederland en de contrasten met Suriname.

Het gezin was aanvankelijk tevreden met het kostenplaatje dat de schilder voorstelde. Echter, tot hun grote verbazing deelde de schilder mee dat hij pas in de wintermaanden beschikbaar zou zijn om de werkzaamheden uit te voeren.

“In de zomer verricht ik enkel buiten schilderwerk,” legde de schilder uit.

Deze praktijk is in Nederland vrij gebruikelijk; schilders benutten het droge en warme weer in de zomer om buitenwerk te verrichten en plannen binnenwerk voor de koudere, nattere maanden.

Ondanks deze traditionele aanpak, heeft het Surinaamse gezin besloten om verder te zoeken en vond al snel een andere schilder die bereid was om ongeacht het seizoen binnenwerk te verrichten.

Deze flexibiliteit was enorm belangrijk voor het gezin, dat graag zo snel mogelijk wilde settelen in hun nieuwe thuis.

Mis dit niet:

Garant staan voor familie uit Suriname kan tot 10.000 euro per jaar kosten

‘Klacht over Surinamevlucht kan straks in de Filipijnen worden behandeld’

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Schiphol aankomsthal
Lifestyle

Garant staan voor familie uit Suriname kan tot 10.000 euro per jaar kosten

KLM-kist op Zanderij
Lifestyle

‘Klacht over Surinamevlucht kan straks in de Filipijnen worden behandeld’

den haag suriname nederland
Lifestyle

Pensioen gaat eerder meetellen bij hypotheek voor Surinaamse vijftigplussers

taxi ulstrel suriname
Lifestyle

Zelfrijdende auto’s: ‘taxichauffeurs in Suriname kunnen hun werk verliezen’

DUO heeft de rentepercentages voor 2027 vastgesteld. Foto: Haagse Hogeschool (Steven Lek)
Lifestyle

Nieuwe rente raakt ook Surinamers met een Nederlandse studieschuld

Huurders kunnen hun huurprijs en servicekosten laten controleren. Foto: Rotterdam Erasmusbrug
Lifestyle

‘Surinamers die in Nederland huren kunnen te veel betalen zonder het te weten’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws