• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Santokhi ontvangt rapportage status port Nickerie

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
2 maart 2023 04:00 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 07:21
in Nieuws
10102014 havenbeheerlucht8201 scaled

GFC NIEUWSREDACTIE- Havenbeheer Suriname en Phoenix Development Company zijn een partnerschap aangegaan voor de ontwikkeling van een diepwaterhaven en een speciale economische zone in het district Nickerie.

Op 1 maart hebben leden van beide partners alsook, algemeen directeur van Staatsolie Anand Jagesar, in dit kader een bespreking gehad met president Chandrikapersad Santokhi, en minister Albert Jubithana van Transport Communicatie en Toerisme (TCT). Bij deze gelegenheid is de status gepresenteerd aan het staatshoofd.

In november 2022 werd het officiële startsein gegeven voor het aanleggen van een nieuwe diepwaterhaven, genaamd Port of Nickerie. Deze haven zal in de toekomst van grote betekenis zijn voor faciliteiten op het gebied van handel, landbouw, toerisme, en de export van LNG-gas (Liquefied Natural Gas).

Phoenix Development Company is een platform voor alle nationale en internationale bedrijven om hun goederen en diensten te leveren aan de near-shore en off-shore industrieën in de regio.

Het platform heeft de haven van Rotterdam gecontracteerd om te helpen bij de ontwikkeling van de diepwaterhaven en Firebird LNG voor het verwerken van aardgas tot liquefied natural gas oftewel vloeibaar aardgas.

Firebird LNG ziet de wereldwijde vraag naar vloeibaar aardgas toenemen, en dus ook business kansen gezien de gasvoorraden in Suriname en Guyana.

Om in 2023 FID (Final Investment Decision) te maken in Suriname, wenst Firebird LNG een overeenkomst te sluiten met Staatsolie om gas uit Guyana te importeren dit te verwerken, vloeibaar te maken en wereldwijd te exporteren in overeenstemming met de Surinaamse Petroleumwet van 1990. Daarbij vraagt Staatsolie naar meer informatie om een duidelijker beeld te hebben over de haalbaarheid hiervan, en hoe de samenwerking eruit zou moeten zien.

ShareTweetSend

Meer berichten

suriname avond nacht paramaribo zonsondergang
Lifestyle

Kan je in Suriname leven met een Nederlands pensioen van €1000 per maand?

uitlaat rook verkeer auto
Gezondheid

Zwarte en witte rookwolken uit voertuigen blijven bevolking teisteren

Vrouw dame verdriet huilen tranen verbazing
Lifestyle

Jonge vrouw koppelt vriendinnen aan rijke mannen en brengt hun relaties in gevaar

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws