• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Regering in gesprek met IMF en IDB over schuldenaanpak

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
25 juli 2025 10:00
in Suriname
simons 2

De regering werkt actief aan het vinden van oplossingen om de schuldenlast van Suriname te verlichten, zegt president Jennifer Geerlings-Simons.

Zij geeft aan dat zowel het ministerie van Financiën als het Kabinet van de President een team van deskundigen heeft samengesteld dat zich buigt over de staatsfinanciën.

“Vanaf mijn beëdiging hebben we aangekondigd dat we kijken naar mogelijkheden om de last van schuldenaflossing te verlichten,” aldus het staatshoofd.

Er vinden op dit moment gesprekken plaats met internationale financiële instellingen zoals het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB).

Volgens de president zullen ook andere relevante actoren worden betrokken om verdere verlichting te bewerkstelligen, gezien de toenemende druk die schuldenaflossing in de nabije toekomst zal veroorzaken.

Bekijk ook:

23-jarige jongeman aangehouden voor gooien molotovcocktail op politiebureau Herman Gooding

Suriname lanceert internationaal governance-programma voor commissarissen en bestuurders

Een cruciale taak voor de nieuwe regering is het rondkrijgen van de begroting 2025. Daarbij ligt de nadruk niet alleen op het beheersen van uitgaven, maar ook op het verhogen van de staatsinkomsten.

Gesprekken met de Belastingdienst en andere betrokken diensten hebben aangetoond dat er ruimte is voor verbetering in de belastinginning.

Zo noemt president Geerlings-Simons onder meer het versterken van de douane, het verbeteren van de btw-afdracht en het aanpakken van onregelmatigheden.

“Er zijn gevallen waarbij btw wel wordt geïnd bij de consument, maar vervolgens niet wordt afgedragen aan de staat. Dat moet veranderen,” stelt de president in gesprek met CDS.

Met deze inspanningen wil de regering in elk geval garanderen dat de vaste lasten tot het eind van het jaar kunnen worden voldaan. “Dat is waar we ons op richten,” aldus Geerlings-Simons.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Politie onderzoekt motief achter molotovaanval op Herman Gooding bureau
Suriname

23-jarige jongeman aangehouden voor gooien molotovcocktail op politiebureau Herman Gooding

Goed bestuur essentieel voor economie, vertrouwen en institutionele versterking.
Suriname

Suriname lanceert internationaal governance-programma voor commissarissen en bestuurders

Commissie Staatsbegroting gereed voor behandeling begroting 2026. Foto: DNA
Suriname

DNA maakt zich op voor behandeling Staatsbegroting 2026 na reeks consultaties met ministeries

Toegankelijke rechtspraak voor Galibi, Albina en Moengo Tapu
Suriname

Hof van Justitie brengt rechtspraak dichter bij gemeenschap binnenland

Nationale ontwikkelingsagenda centraal tijdens overleg met president Simons.
Suriname

Bedrijfsleven en regering versterken samenwerking voor duurzame ontwikkeling Suriname

President Jennifer Simons beëdigt de nieuwe leden van het Tuchtcollege voor het Notariaat en het Advocaten Tuchtcollege. Foto: CDS
Suriname

Nieuwe leden Tuchtcolleges beëdigd, behandeling van zaken kan worden hervat

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws