• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

President Santokhi eist grondig onderzoek naar lek topgeheim veiligheidsdocument

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
13 december 2023 19:34
in Suriname
PresinDNA-732x400 chan

Vandaag heeft president Chan Santokhi van Suriname voorafgaand aan de Raad van Ministersvergadering aangekondigd dat hij de minister van Justitie en Politie heeft opgedragen een diepgaand onderzoek uit te voeren naar het gelekte topgeheime veiligheidsdocument van het Korps Politie Suriname.

De president noemt het incident een zeer ernstige zaak, waarbij een dreigingsanalyse met betrekking tot de mogelijke gevolgen na de uitspraak in het 8-decemberstrafproces viraal is gegaan op sociale media.

Op 20 december zal de Krijgsraad uitspraak doen in het hoger beroep van het 8-decemberstrafproces, waar ex-president en voormalig legerleider Desi Bouterse de hoofdverdachte is.

Santokhi benadrukt dat dit niet de eerste keer is dat er een dreigingsanalyse wordt opgesteld voor deze zaak, maar het is wel de eerste keer dat het rapport is gelekt.

De president verklaart dat volgens informatie van minister Kenneth Amoksi van Justitie en Politie slechts drie personen in het bezit waren van dit document.

De zaak rond het 8-decemberstrafproces trekt nationaal en internationaal veel aandacht. Om de veiligheid te waarborgen, heeft de president al opdracht gegeven aan Justitie en Politie om een veiligheidsplan op te stellen. President Santokhi benadrukt dat het gelekte document een analyserapport betreft en geen uitvoeringsplan.

Naar aanleiding van het incident heeft er gisteren een spoedbijeenkomst plaatsgevonden met een clusterteam van ministers en veiligheidsdiensten. Hierbij zijn niet alleen de ontwikkelingen in het 8-decemberstrafproces besproken, maar ook de algemene veiligheid die jaarlijks wordt geïntensiveerd in de maand december.

President Santokhi wijst erop dat Suriname tijdens de decembermaand veel toeristen aantrekt. Daarom benadrukt hij het belang van extra alertheid van de veiligheidsdiensten in deze periode.

Mis dit niet:

‘Geld van ouders uit Suriname kan kind in Nederland duizenden euro’s belasting kosten’

VSB vraagt om duidelijkheid bij overgang nieuwe importprocedures

Het ministerie van Justitie en Politie zal binnenkort een persconferentie houden om de samenleving te informeren over de te nemen maatregelen met betrekking tot de veiligheid, vooral rondom het kantongebouw aan de Mgr. Wulfinghstraat.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

geld valuta euro
Lifestyle

‘Geld van ouders uit Suriname kan kind in Nederland duizenden euro’s belasting kosten’

EZOTI werkt met VSB en Douane aan soepele overgang importprocedures
Suriname

VSB vraagt om duidelijkheid bij overgang nieuwe importprocedures

Ministers Melvin Bouva en Bruno Rodríguez Parrilla bespraken in New York verdere samenwerking tussen Suriname en Cuba. Foto: CDS
Suriname

Suriname en Cuba willen samenwerking uitbreiden naar landbouw en zonne-energie

Uitbreiding nationaal vaccinatieprogramma.
Gezondheid

Suriname bereidt introductie pneumokokkenvaccin voor

3. Mede-inzittende bezwijkt aan verwondingen na crash tegen EBS-mast
Suriname

42-jarige automobilist overleden na eenzijdig ongeval aan Kennedyweg

Surinaamse Dollars.
Suriname

Inkomsten dalen, uitgaven stijgen: Surinaamse overheidsrekening zwaar onder druk

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws