• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Oorzaak dalende wisselkoers leidt tot vele tegenstrijdige speculaties

GFC Nieuws Ingezonden door GFC Nieuws Ingezonden
22 februari 2024 10:54
in Opinie
valura dollar euro koers

OPINIE – Uit de sterk uiteenlopende reacties en interpretaties van deskundigen en autoriteiten blijkt duidelijk dat de onverwachte daling van de wisselkoers bij de Cambio’s een verontrustende ontwikkeling is.

Het lijkt erop dat deze neerwaartse trend mogelijk kunstmatig wordt gecreëerd, aangezien bij de douanekoers en de koersen bij de particuliere banken dit fenomeen niet wordt waargenomen.

De aanzienlijke daling bij de Cambio’s lijkt echter geen effect te hebben op de prijzen van goederen en diensten, die daarentegen juist een constant stijgende trend vertonen.

De bijna wekelijkse verhoging van de brandstofprijzen en de maandelijkse verhoging van de kosten voor nutsvoorzieningen geven hier ook alle aanleiding toe.

Deze onverwachte daling wekt bij veel gewone burgers het vermoeden dat de dalende koers mogelijk een doordachte poging is van de Cambio’s of kapitaalkrachtige personen die veel dollars bezitten om snel en goedkoop valuta op te kopen en zodoende grote winsten te behalen wanneer de koers weer stijgt. Een strategie die in het verleden meermalen is toegepast.

Een sluwe econoom bij de Centrale Bank suggereerde dat deze daling het resultaat zou kunnen zijn van het gebruik van het OMO-instrument, dat in de praktijk integendeel een remedie is gebleken die erger is dan de kwaal. Overnight zijn er vele nieuwe miljonairs bijgekomen, terwijl banken slapend rijk werden.

Ook de minister van Financiën beweert dat deze daling niet reëel is en te snel om aan marktwerking toegeschreven te worden. Hij verwijst naar de officiële Centrale Bank koers als de werkelijke, echte koers.

De minister ziet deze kunstmatige daling echter wel als positief, omdat dit volgens hem het gevolg zou zijn van de OMO-maatregel, die door vele deskundigen wordt betwist. Hiermee probeert hij het gezichtsverlies van zichzelf en dat van de Centrale Bank te beperken.

Wat hij echter nalaat te vermelden, is dat door de betalingsbalansondersteuning van het IMF en de gestegen kasreserves de druk op de valuta enigszins is afgenomen.

Khoesial Y.
DNL

ShareTweetSend

Meer berichten

A20
Opinie

De coalitie is geen familiebedrijf

koppel relatie stel liefde
Column

Indiaanse mannen onzichtbaar in de Surinaamse datingwereld

verklaring gratie
Opinie

Een schaakspel in Santo Boma: Wie schreef de verklaring van Dendoe, Gefferie en Brondenstein werkelijk?

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws