• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Oekraïense president Zelensky presenteert plan om oorlog tegen Rusland te beëindigen

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
22 september 2022 03:00
in Nieuws
zelensky oekraine

GFC NIEUWSREDACTIE- De Oekraïense president Volodymyr Zelensky onthulde woensdag een plan om de bijna zeven maanden durende oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen tijdens de jaarlijkse bijeenkomst van wereldleiders op de Algemene Vergadering van de VN in New York.

Het vijfpuntenplan drong er bij de wereldmachten op aan om Rusland te straffen en de militaire hulp aan Kiev te verhogen in een poging om moskouse troepen uit Oekraïne te dwingen, die Rusland op 24 februari binnenviel.

“Rusland wil oorlog, dat is waar, maar Rusland zal niet in staat zijn om de loop van de geschiedenis te stoppen”, zei Zelensky.

De opmerkingen waren een impliciete berisping van niet-westerse en ontwikkelingslanden die Oekraïne en Rusland opriepen om onmiddellijk een onderhandeld einde aan het conflict te maken.

“Rusland zal gedwongen worden om deze oorlog te beëindigen, de oorlog die het is begonnen”, zei Zelensky. “Ik sluit uit dat de schikking op een andere basis kan gebeuren.”

Zelensky berispte de zeven landen die tegen zijn verzoek stemden en zei dat ze “bang waren voor een video-adres”.

Als onderdeel van zijn plan zei Zelensky dat er een speciaal tribunaal moet worden gevormd om Rusland te straffen. Hij zei ook dat het Kremlin het vetorecht moet verliezen dat het heeft als permanent lid van de VN-Veiligheidsraad.

Zelensky zei dat de hele internationale gemeenschap vrede wil, behalve Rusland.

Mis dit niet:

Arrestant (64) verdacht van seksueel misbruik 10-jarig meisje overleden in cel

Korpschef Pinas en dc Bhattoe bespreken versterking veiligheid en verkeershandhaving in Wanica

Foto: Angela Weiss/AFP/Getty Images

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

64-jarige arrestant sterft natuurlijke dood in cellenhuis politiebureau Centrum
Suriname

Arrestant (64) verdacht van seksueel misbruik 10-jarig meisje overleden in cel

Structureel overleg over openbare orde en veiligheid.
Nieuws

Korpschef Pinas en dc Bhattoe bespreken versterking veiligheid en verkeershandhaving in Wanica

Kamer vraagt duidelijkheid over veiligheid, gestrande reizigers en hervatting verbinding.
Suriname

SGCC bezorgd over opschorting Canawaima-veerdienst

Minister Mike Noersalim ontvangt de Filipijnse ambassadeur Patrick John voor overleg over landbouw, visserij en technologische samenwerking. Foto: CDS
Suriname

Suriname en Filipijnen verkennen samenwerking in rijst, visserij en kokosindustrie

S.S. bezwijkt aan verwondingen na val met bromfiets.
Suriname

45-jarige bromfietser overleden na verkeersongeval aan Commissaris Weythingweg

President Jennifer Simons, familie en genodigden brengen tijdens ‘Celebrate Borger’ in de Congreshal eer aan de overleden Borger Breeveld. Foto: CDS
Entertainment

Suriname brengt laatste eer aan cultuuricoon Borger Breeveld

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws