• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Nog steeds drempels voor jongvolwassenen bij openen bankrekening

Ida Thornhill door Ida Thornhill
12 december 2025 22:00
in Suriname
atm republic bank geldautomaat pin

Geldautomaat in Paramaribo

Verscheidene jongvolwassenen in Suriname ervaren dat het openen van een eenvoudige bankrekening veel moeilijker is dan zou moeten.

Jongeren die contact opnamen met GFC Nieuws geven aan dat zij herhaaldelijk worden geweigerd wanneer zij bij commerciële banken proberen een girorekening te openen.

Volgens hen wordt er bijna standaard gevraagd naar een werkgeversverklaring en een recente loonslip, documenten waar veel studenten, starters en zelfstandig werkenden niet over beschikken.

Dat leidt tot frustratie omdat het niet aansluit bij de economische realiteit van vandaag.

Niet meer van deze tijd

De jongeren leggen uit dat het tijdperk waarin iedereen in loondienst werkt voorbij is. Een aanzienlijk deel van de jongvolwassenen verdient zijn inkomen via tijdelijke opdrachten, digitale werkzaamheden, kleine ondernemingen of bijverdiensten.

Bekijk ook:

Slachtoffer gedwongen prostitutie ontsnapt en leidt politie naar mensenhandelsnetwerk

Geen persoonlijke bevoordeling bij WK-kaarten, stelt SVB

Zij begrijpen daarom niet waarom banken nog steeds vasthouden aan traditionele eisen die vooral zijn afgestemd op vaste werknemers.

Volgens hen sluit dit jongeren onnodig uit van essentiële financiële diensten, terwijl juist deze groep behoefte heeft aan betaalrekeningen om te kunnen sparen, online te betalen en zelfstandig te worden.

Oproep tot modernisering in de sector

Daarnaast geven de klagers aan dat veel landen in de regio inmiddels soepelere procedures hebben ingevoerd. Daar volstaat vaak een identiteitsbewijs, adresverificatie en een korte screening.

Ze vinden dat Surinaamse banken dringend moeten moderniseren en alternatieven moeten aanbieden, zoals digitale onboarding, aangepaste voorwaarden voor studenten en rekeningen voor startende ondernemers zonder vaste loonstrook.

De jongeren hopen dat financiële instellingen de signalen serieus nemen, omdat toegang tot een bankrekening volgens hen een basisbehoefte is geworden in een moderne economie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Vrouw en man aangehouden in onderzoek naar seksuele uitbuiting.
Suriname

Slachtoffer gedwongen prostitutie ontsnapt en leidt politie naar mensenhandelsnetwerk

Opbrengsten WK-kaarten volledig voor voetbalontwikkeling.
Sport

Geen persoonlijke bevoordeling bij WK-kaarten, stelt SVB

De twee gouddelvers J.P. (25) en E.M. (22) raakten op zaterdag 6 juni omstreeks 21.00 uur tijdens goudwinningsactiviteiten te 21 Bergie in het Matawaigebied onder het afgekalfde zand bedolven.
Suriname

Twee goudzoekers bedolven bij instorting in Matawai-gebied

Samenwerking gericht op versterking van Brokopondo en andere binnenlandse gemeenschappen.
Suriname

RO en Conservation International Suriname bekrachtigen samenwerking met MoU

GFC. Nieuws uit Suriname
Suriname

Bedlegerige bewoner gered uit brandend huis in Robijnstraat

Illustratiefoto
Suriname

28-jarige vrouw gewond na conflict en verkeersincident

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws