• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Noem niet ieder winkelcomplex in Suriname een mall

Een paar units maakt nog geen mall

Ida Thornhill door Ida Thornhill
14 september 2026 22:00
in Column
hermitage mall suriname paramaribo

De Hermitage mall

In Suriname zie ik regelmatig handelscomplexen die zichzelf met grote letters als “Mall” presenteren.

Het klinkt natuurlijk indrukwekkend. Maar soms vraag ik mij af of de ondernemer wel weet wat hij met die benaming suggereert.

Want een paar winkels onder één dak maakt nog geen mall.

Er zijn internationale maatstaven

Binnen de internationale retail- en vastgoedwereld wordt een shopping centre gezien als een groep winkels en commerciële ondernemingen die als één geheel is gepland, ontwikkeld en beheerd. Er zijn meerdere zelfstandige winkels, gemeenschappelijke voorzieningen en doorgaans parkeergelegenheid.

Een traditionele mall gaat aanzienlijk verder. Denk aan een groot winkelcomplex met een omvangrijk winkelaanbod, centrale gemeenschappelijke ruimten, grote bezoekersstromen en vaak zogenaamde anchor stores die bezoekers aantrekken.

Bij een regional mall gaat het volgens de internationale classificaties van de International Council of Shopping Centers om tienduizenden vierkante meters verhuurbare winkelruimte.

Dan hebben wij het dus niet over een bescheiden pand met enkele zaken en een parkeerplaats ervoor.

Marketing is geen werkelijkheid

Ik begrijp dat “Mall” commercieel aantrekkelijk klinkt. Het woord wekt verwachtingen. Wie naar een mall gaat, verwacht een bepaalde schaal, variatie, voorzieningen en winkelervaring.

Mis dit niet:

Paramaribo lijkt steeds minder gemaakt voor voetgangers

Vanuit Nederland kwam een harde boodschap voor Suriname: vecht tegen armoede

Daarom vind ik dat ondernemers zichzelf niet zomaar met die term moeten tooien wanneer hun onderneming in werkelijkheid meer weg heeft van een klein winkelcentrum of retailcomplex.

Er is overigens geen wereldwijd wettelijk verbod op het gebruik van het woord mall. Het gaat vooral om professionele classificaties en de verwachtingen die de benaming oproept.

Toch zou enige eerlijkheid geen kwaad kunnen. Noem een winkelcomplex gewoon wat het is. Een ondernemer hoeft zijn zaak niet groter te laten lijken dan zij daadwerkelijk is.

Want uiteindelijk maakt niet het uithangbord een mall. De omvang, voorzieningen, het winkelaanbod en de functie voor bezoekers doen dat.

Ida Thornhill is docente aan een lerarenopleiding in Paramaribo en actief als auteur en columniste.

Vanuit haar jarenlange ervaring in het onderwijs en haar brede maatschappelijke betrokkenheid schrijft zij over uiteenlopende thema’s die Suriname raken.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Zebrapad te Paramaribo
Column

Paramaribo lijkt steeds minder gemaakt voor voetgangers

fort zeelandia paramaribo
Column

Vanuit Nederland kwam een harde boodschap voor Suriname: vecht tegen armoede

supermarkt winkel suriname paramaribo 2
Column

Waarom wordt de één rijk in Suriname en blijft de ander straatarm?

paramaribo suriname het t vat
Column

Waarom moeten we elkaar in Suriname steeds bewijzen hoe rijk we zijn?

geld valuta euro
Column

‘Diaspora met geldtekort blijft Suriname financieel ondersteunen’

Surinaamse Dollars.
Column

‘Suriname wil buitenlandse investeerders maar jaagt ze zelf weg’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws