• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Minister Raghoebarsing verschuilt zich achter valse beschuldigingen

GFC Nieuws Opinie door GFC Nieuws Opinie
18 april 2025 00:00
in Opinie
euros-427531 1920 geld betalen salaris koers valuta

Het is een vreemd verschijnsel als de minister van Financiën de schuld van de stijgende wisselkoersen in Suriname probeert af te schuiven op de Deviezencommissie.

Minister Stanley Raghoebarsing heeft recentelijk beschuldigingen geuit die niet alleen onterecht zijn, maar ook getuigen van een ernstige miskenning van de werkelijke oorzaken achter de financiële crisis in Suriname.

De minister beweert dat de Deviezencommissie haar integriteit in gevaar heeft gebracht en zelfs zou hebben meegewerkt aan goudsmokkel via een privévliegtuig. Dit is absoluut onwaar.

Het betreft hier een reguliere goudexport door Newmont Suriname LLC, die volledig in overeenstemming was met de bestaande wet- en regelgeving.

Alle documenten waren correct en een vergunning was verleend, die ook werd gedeeld met de relevante overheidsinstanties, inclusief de president, de minister van Financiën en de centrale bank.

Door de Deviezencommissie ten onrechte de schuld te geven, lijkt de minister te proberen een zondebok te creëren voor de echte oorzaken van de inflatie en de wisselkoersfluctuaties.

Het is geen geheim dat Suriname kampt met een structureel tekort aan vreemde valuta, en dat de marktwerking en vertrouwen in de economie een directe invloed hebben op de koers.

De stijgende koersen zijn het gevolg van een combinatie van factoren, waaronder de onzekerheid rondom de naderende verkiezingen en onvoldoende afromen van SRD’s door de Centrale Bank.

Mis dit niet:

Surinaamse politici vertrouwen Nederlandse ziekenhuizen, maar waarom niet het AZP?

Waarom kost een MRI-scan in Suriname bijna net zoveel als in Nederland?

Het is dan ook misleidend om de Deviezencommissie te beschuldigen voor een probleem waar zij niet verantwoordelijk voor is.

D. Karamat-Ali

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Hoofdingang Academisch Ziekenhuis Paramaribo.
Column

Surinaamse politici vertrouwen Nederlandse ziekenhuizen, maar waarom niet het AZP?

srd surinaamse dollar geld
Column

Waarom kost een MRI-scan in Suriname bijna net zoveel als in Nederland?

Ouderen zouden niet op hoge leeftijd moeten blijven werken om te overleven.
Opinie

Prijsstijgingen treffen vooral de zwaksten: wie beschermt de senioren en mensen met een beperking?

brandstof olie benzine pompstation
Opinie

Brandstofprijzen bevroren, maar voor hoe lang? Uitstel van een besluit lost het probleem niet op

geld euros portemonnee
Column

Niet iedere Surinamer in Nederland wil afhankelijk zijn van een bijstandsuitkering

Harish Monorath
Opinie

Alweer een naamswijziging: Suriname moet stoppen met symboolpolitiek en investeren in duurzaam beleid

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws