• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Krijgsraad verklaart excepties advocaat Bouterse ongegrond

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
31 maart 2021 12:50
in Nieuws
OPENBAAR MINISTERIE ADVOCAAT RECHTER VONNIS

GFC NIEUWSREDACTIE- De president van de Krijgsraad heeft de excepties van de advocaat van Desi Bouterse, Irvi Kanhai, ongegrond verklaard.

Hiermee wordt de weg geopend voor de inhoudelijke behandeling van de verzetszaak in het 8 december Strafproces. Indien de Krijgsraad was meegegaan met de raadsman, zou het proces gelijk zijn gestopt vandaag zonder gevolgen voor Bouterse.

Kanhai vond dat auditeur-militair Manro Danning een mislukte poging ondernomen heeft om goed te praten dat hij structureel en flagrant in strijd met de wet handelt en eiste dat de dagvaarding nietig verklaard werd. Het bescheid dat door de vervolgingsambtenaar en nadrukkelijk niet door de auditeur-militair is uitgereikt, voldoet volgens de raadsman niet aan zeker twee van de bepalingen in artikel 242 van Strafvordering.

De eerstvolgende zitting is op 30 april 2021, waarna de inhoudelijke behandeling van start gaat. Bouterse mag dan zelf aan het woord komen en mag getuigen voordragen.

Bouterse is aangezegd om aanwezig te zijn.

BEKIJK OOK: Desi Bouterse had veel meer gevoel voor het armoedige Surinaamse volk

ShareTweetSendSend

Meer berichten

joel martinus bordo
Suriname

Martinus krijgt twaalf jaar in Suriname, acht jaar in Frankrijk blijft staan

vida inheemsen advocaten castelen en
Suriname

VIDS: vrijgelaten Pikin Saron-verdachten zijn mensenrechtenverdedigers en geen criminelen

cbb burgerzaken
Suriname

CBB treedt op na TikTok-filmpje over onrechtmatige betalingseis

illegale diesel
Suriname

Commissariaat Para grijpt in na meldingen over illegale dieselproductie in Waterland

suriname cultuur
Suriname

Oproep aan president: red de Surinaamse cultuursector van verdere achteruitgang

Minister Ramsaran pleegt concrete investeringen in agrarisch bedrijf Defensie1
Suriname

Ramsaran levert middelen voor Defensie-agrarisch bedrijf en start nieuw recreatie- en educatieproject in Saramacca

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws