• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Ex-president Santokhi betreurt gemiste ontmoeting met Ashanti-koning

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
29 november 2025 15:11
in Suriname
chan santokhi

Chan Santokhi.

Ex-president Chan Santokhi heeft in een officiële verklaring zijn diepe teleurstelling uitgesproken over het mislopen van een geplande ontmoeting met Zijne Majesteit, de Ashanti-koning.

Deze ontmoeting, die volgens Santokhi “van uitzonderlijke persoonlijke en nationale betekenis” zou zijn geweest, kon niet doorgaan vanwege een te laat verstrekte uitnodiging.

Santokhi geeft aan dat de uitnodiging van het protocolteam van De Nationale Assemblee zeer kort voor het geplande bezoek werd verzonden. Hierdoor was het voor hem onmogelijk om eerder vastgestelde verplichtingen buiten Paramaribo te annuleren.

“Ik beschouw een ontmoeting met deze vooraanstaande en spiritueel-culturele wereldleider als een bijzondere eer. Maar de late uitnodiging maakte het helaas onmogelijk mijn agenda te herschikken,” aldus Santokhi.

Waardering voor Ashanti-koning en zijn culturele erfenis

De ex-president benadrukt dat hij zich, geheel volgens protocol en uit respect voor de Ashanti-koning, tijdig en op gepaste wijze heeft afgemeld bij de bevoegde instanties.

Hij onderstreept dat hij zijn verantwoordelijkheden tegenover de samenleving ook buiten het ambt van president blijft respecteren.

Ondanks de ontstane situatie spreekt Santokhi zijn blijvende bewondering uit voor de Ashanti-koning en de historische en culturele betekenis van het Ashanti-volk.

“Mijn waardering voor Zijne Majesteit en de rijke Ashanti-traditie blijft onverminderd groot. Ik blijf mij inzetten voor verbinding, respect en dienstbaarheid aan het volk.”

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Gezondheidsminister Misiekaba sprak zijn dank uit
Suriname

Renovatie couveuseafdeling Diakonessenhuis krijgt steun van Fernandes Social Foundation

sjommie surinaamse film
Entertainment

Terugkeer van Surinaamse kinderfilm ‘Sjommie’ veroorzaakt golf van nostalgie

Werkgroep 'Van armoede naar welzijn door productieve arbeid'
Suriname

President Simons installeert werkgroep voor duurzame armoedebestrijding

cassave
Suriname

Cassaveproductie bedreigd door agressieve infectie

President Simons benoemt Delano Landvreugd tot voorzitter van het vernieuwde Onderhandelingsorgaan van de Overheid.
Suriname

Delano Landvreugd aangesteld als nieuwe voorzitter van Onderhandelingsorgaan Overheid

RBTO-leden houden Braziliaanse verdachte aan op de Lawarivier na schietincident in Antonio do Brinco.
Suriname

Braziliaan met pistool aangehouden op Lawarivier na schietpartij en mishandeling

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws