• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Duur leven in Suriname zorgt ervoor dat Nederlanders geen show meer kunnen stelen

R. Pinas door R. Pinas
18 november 2024 13:00
in Lifestyle, Opinie
schiphol airport vertrekhal

Te vaak zien we een terugkerend fenomeen: Nederlanders die naar Suriname komen en hier een façade van rijkdom en succes ophouden, terwijl ze in werkelijkheid afhankelijk zijn van bijstandsuitkeringen van de Nederlandse belastingbetaler.

Ik zie dit in mijn eigen omgeving. Het is een patroon: tickets en hotels betaald met vakantiegeld van een bijstandsuitkering, terwijl er thuis vaak niets te spenderen valt.

In het verleden werden Surinamers verblind door de buitenkant: de luxe auto’s, de merkkleding en de restaurantbezoeken. Maar het spel is veranderd. Het leven in Suriname is zó duur geworden dat zelfs deze façade niet langer houdbaar is.

Hotelkosten zijn torenhoog, boodschappen vaak duurder dan in Nederland, en de prijzen in de horeca zijn schrikbarend. Een smoothie voor 9 euro? Dat is in veel Europese steden nog niet eens normaal.

Surinamers moeten zich realiseren dat deze uiterlijke vertoningen allang niets meer voorstellen. De tijd dat je indruk kon maken met omgewisselde euro’s is voorbij. Het echte leven is duur geworden.

Laat je niet misleiden door de verhalen en het uiterlijk vertoon. Ik heb te vaak gezien hoe dit circus wordt gefinancierd door mensen die in Nederland geen kant op kunnen.

Ze keren terug naar Nederland, naar dezelfde bijstand en dezelfde problemen.

Suriname hoeft geen podium meer te zijn voor dit toneelstuk. We hebben genoeg aan onze eigen uitdagingen, zonder de schijn van een luxe leven dat nergens op is gebaseerd.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

[Aggregator] Downloaded image for imported item #422507
Opinie

Na 45 jaar mentale knechting: Suriname staat eindelijk weer in het licht van vrijheid

Suriname en nederland diaspora
Opinie

Een samenwerking ‘met bescheidenheid’? De toekomst zal het uitwijzen

nps logo
Opinie

De ondergang van de NPS

man
Lifestyle

Bijgeloof rond ‘hebi’ blijft hardnekkig bestaan in Suriname

nederland amsterdam
Lifestyle

Surinamer: na het isoleren van mijn huis besefte ik pas dat Nederland eigenlijk best leefbaar is

Koning Willem Alexander
Lifestyle

Nederlandse koning en koningin populair onder Surinamers, blijkt uit gesprekken

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws