• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Drie verdachten aangehouden bij poging tot illegale uitvoer bacoven naar buurland

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
22 juli 2025 12:53
in Suriname
bacoven

De recherche van Regio West heeft drie mannen aangehouden tijdens een controle, in verband met een poging tot smokkel van een grote lading bacoven naar het buurland Guyana.

Het gaat om de 25-jarige H.S., de 22-jarige R.B. en de 51-jarige H.R.

Volgens verklaring van H.S., die zich als eigenaar van de lading heeft geïdentificeerd, waren de bacoven aangekocht bij een bedrijf in Nickerie, met de intentie deze via de Corantijnrivier Suriname uit te voeren.

De aangehouden mannen beschikten niet over de vereiste vergunningen voor export, meldt de politie aan GFC Nieuws.

Na overleg met het Openbaar Ministerie zijn de verdachten aanvankelijk in verzekering gesteld. Op zaterdag 19 juli 2025 werden zij in vrijheid gesteld, nadat zij de gelegenheid kregen om de zaak buiten proces af te handelen en een opgelegde geldboete te voldoen.

Zowel de vrachtwagen als de volledige lading bacoven zijn in beslag genomen. In goed overleg met het Openbaar Ministerie is besloten om de in beslag genomen lading te doneren aan scholen en sociale instellingen, zodat het alsnog ten goede komt aan de gemeenschap.

De zaak wordt verder onderzocht en benadrukt het belang van naleving van exportwetgeving en de bestrijding van grensoverschrijdende smokkelpraktijken.

Mis dit niet:

SITA positioneert Suriname als investeringsbestemming tijdens IBC 2026

‘Gratis eten op KLM’s Surinamevlucht blijft inbegrepen ondanks aangekondigde verandering’

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Suriname en Guyana zoeken kansen voor industriële groei en regionale samenwerking.
Suriname

SITA positioneert Suriname als investeringsbestemming tijdens IBC 2026

vliegtuig maaltijd reizen eten economy class
Lifestyle

‘Gratis eten op KLM’s Surinamevlucht blijft inbegrepen ondanks aangekondigde verandering’

geld euro valuta
Lifestyle

‘Geld steken in Surinaams familiehuis kan bij ruzie moeilijk terug te krijgen zijn’

Is de Surinaamse diaspora cultureel meer Nederlands geworden?
Gezondheid

Geor Hering ziet Nederlandse ouderen volop fietsen en wandelen en stelt vragen over Suriname

Twee bromfietsers botsen ter hoogte van Menkendam.
Suriname

Dodelijk verkeersongeval aan Martin Luther Kingweg, bromfietser overlijdt ter plaatse

Collectief wil publiek informeren over risico’s voor biodiversiteit, waterbeheer, volksgezondheid en duurzame ontwikkeling.
Suriname

Milieuorganisaties luiden alarm over grootschalige ontbossing: informatiesessie over landbouwplannen Braganza

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws