• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

VHP-parlementariërs stellen kritische vragen aan president over benoeming tweede districtscommissaris Nickerie

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
18 april 2026 09:00
in Suriname
Ameerani Jarbandhan

DNA-leden willen duidelijkheid president over tweede DC in Nickerie.

De DNA-leden Rawien Raghoenandan en Ameerani Jarbandhan van de Vooruitstrevende Hervormings Partij hebben schriftelijke vragen gericht aan de president van de Republiek Suriname.

De vragen zijn ingediend via de voorzitter van De Nationale Assemblée en hebben betrekking op de bestuurlijke situatie in het district Nickerie.

Onzekerheid rond tweede districtscommissaris

Aanleiding voor de vragen is de benoeming van een tweede districtscommissaris (DC) in Nickerie, Mohammed Bakas, die volgens de parlementariërs al meer dan zeven maanden geleden is beëdigd, maar nog niet daadwerkelijk in functie zou zijn getreden.

Volgens de DNA-leden is er onduidelijkheid over zijn taken en bevoegdheden en zou hij feitelijk meelopen met de eerste DC.

Kritiek op bestuurlijke stabiliteit

De parlementariërs wijzen op signalen uit de samenleving dat de snelle wisselingen van districtscommissarissen in Nickerie eerder leiden tot instabiliteit dan tot ontwikkeling.

Daarnaast wordt verwezen naar publieke zorgen over het gebruik van dienstmiddelen en vermeend gedrag dat volgens hen niet past bij het ambt.

Vragen over benoemingsbeleid

In hun schrijven stellen Raghoenandan en Jarbandhan onder meer de vraag waarom het noodzakelijk werd geacht om een tweede DC te benoemen in een district waar volgens hen geen duidelijke behoefte aan bestaat.

Ook vragen zij om transparantie over de criteria en overwegingen die hebben geleid tot de benoeming van Mohammed Bakas.

Oproep tot goed bestuur en transparantie

De DNA-leden willen daarnaast weten welke maatregelen de president zal treffen om te waarborgen dat bestuurlijke kwaliteit boven partijpolitieke overwegingen wordt geplaatst.

Zij benadrukken dat het van belang is dat de belangen van de bevolking van Nickerie centraal blijven staan en dat er sprake is van stabiel en verantwoord bestuur.

 

ShareTweetSendSend

Meer berichten

wateroverlast overstroming water regen
Suriname

NPS-parlementariër Lau waarschuwt voor gezondheidsrisico’s door overstromingen

Twee scholieren aangehouden in onderzoek naar Oreo koekjes waarin drugs zou zijn verwerkt.
Suriname

Twee scholieren aangehouden na verkoop van ‘edibles’ met drugs in Oreo koekjes

suriname
Suriname

Guillermo Feller: Suriname gaat niet ten onder aan armoede, maar aan menselijk falen

[Aggregator] Downloaded image for imported item #437257
Suriname

Nieuwe Raad van Commissarissen geïnstalleerd bij Telesur

[Aggregator] Downloaded image for imported item #437242
Suriname

Distributie van schoolmeubilair aan diverse GLO- en VOJ-scholen

aangehouden vrouw gevangenis handboeien arrestatie politie
Suriname

Vrouw aangehouden voor mishandeling en bedreiging in Wageningen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws