• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Districtscommissarissen als verkiezingspionnen?

GFC Nieuws Opinie door GFC Nieuws Opinie
22 maart 2025 00:00
in Opinie
dcs-01-1024x681

Met de verkiezingen om de hoek worden politieke manoeuvres steeds doorzichtiger.

De recente benoeming van Mitchel Wongsodikromo en Rianto Kasanmoesdiran als districtscommissarissen (dc’s) lijkt minder een bestuurlijke noodzaak en meer een strategische zet van president Chan Santokhi.

Voor slechts twee maanden een nieuwe functie? Waarom plots deze haast?

Het benoemen van deze twee functionarissen, beiden verbonden aan de VHP, voedt de kritiek dat de regering etnische groepen slechts erkent wanneer hun stem nodig is.

De Javaanse gemeenschap, jarenlang ondergewaardeerd in het politieke landschap, lijkt nu plots een sleutelrol te spelen.

Maar het is naïef te denken dat deze benoemingen puur uit waardering voortkomen. Dit is geen erkenning, maar verkiezingsstrategie.

Ondertussen blijven ex-dc’s die geen functie meer bekleden, wél hun salaris ontvangen. Een inefficiënte en dure aanpak, vooral in een land waar elke Surinamer de economische crisis dagelijks voelt.

Deze benoemingen passen in een patroon waarin regeringsleiders vlak voor verkiezingen plotseling interesse tonen in achtergestelde groepen.

Wat betekent dit voor de Javaanse gemeenschap? Dat hun belangen pas meetellen als de stembus nadert? Dit opportunisme is doorzichtiger dan ooit, en de kiezer prikt er steeds vaker doorheen.

Op 25 mei ligt de macht bij het volk. De vraag is of de Javaanse gemeenschap en andere kiezers zich laten paaien door politieke bliksemafleiders, of dat ze een langetermijnvisie eisen in plaats van verkiezingspopulisme.

Allan Moesnadi

ShareTweetSendSend

Meer berichten

vhp logo
Opinie

De toekomst van de VHP: crucialer dan 77 jaar geschiedenis

surinaams parlement dna
Opinie

Rechtsvraag over sancties bij quorumproblemen in De Nationale Assemblée

dna parlement
Opinie

Interne coalitieruzies gijzelen parlement

zwanger test
Lifestyle

Zeven of acht kinderen krijgen past niet meer in deze dure tijd

man winkel betalen supermarkt geld pinnen
Column

Waarom Surinamers in Nederland zelf boodschappen inpakken maar thuis opeens niet meer

sociaal vrienden alcohol cafe bar uitgaan
Opinie

Vrouwen in Suriname zijn onvoldoende beschermd tegen gevaar in hun drankje

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws