• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Defensie dient kort geding in tegen VRM

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
15 november 2022 05:10
in Nieuws
justitia vrouw

GFC NIEUWSREDACTIE- Het ministerie van Defensie in Suriname heeft maandag een kort geding ingediend tegen de Vereniging Rechtspositie Militairen (VRM).

Ondertussen heeft de VRM de aangekondigde acties even on-hold gezet. Dat heeft de vereniging in een brief medegedeeld aan minister Krishna Mathoera van Defensie.

De VRM heeft een petitie overhandigd aan het parlement en het Kabinet van de President. De militaire bond is vrijdag op straat geweest om zijn eisen kracht bij te zetten.

De VRM wil op de eerste plaats 150% salarisverhoging. De bond wil ook premium SZF-kaarten voor de nieuwe lichtingen van militairen en betere werkomstandigheden.

Voorzitter Rodney Cairo zegt dat er geen maatregelen genomen kunnen worden tegen de acties van de militairen, omdat de vakbondsrechten duidelijk zijn.

Bekijk ook:

Raghoenandan eist sluiting vuilstort Corantijnpolder vanwege ernstige overlast

Kerken in Suriname roepen op tot waarheid en heling tijdens 1 juli herdenking

Cairo vraagt minister Mathoera om haar houding naar de militairen te veranderen.

“Wat ons betreft is er geen conflict, er is geen enkele reden voor actie, geen enkele reden om te protesteren tegen de regering,” merkte de minister op tijdens een persconferentie.

Mathoera toonde aan dat er op elk schrijven van de bond is gereageerd. Ze merkt op dat er misinformatie is verspreid op de algemene ledenvergadering (alv) van de militaire bond. Ook heeft de bond niet kunnen staven dat hij 1.700 leden heeft.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Corantijnpolder kampt met rook, stank en vervuild water.
Suriname

Raghoenandan eist sluiting vuilstort Corantijnpolder vanwege ernstige overlast

CCK: Herdenking slavernij is oproep tot gerechtigheid en verzoening.
Suriname

Kerken in Suriname roepen op tot waarheid en heling tijdens 1 juli herdenking

Minister Wijnerman brengt begroting 2026 in met nadruk op financieel beheer en voorbereiding olie-economie
Suriname

Surinaamse bankoverschrijvingen gaan straks in 15 minuten rond

Verbeteringen bij BUFAZ en overheidsgebouwen van start gegaan
Suriname

Justitie en Politie start gefaseerde aanpak achterstallig onderhoud en verbeteringen faciliteiten

Toegang tot het recht centraal in nieuwe districtsaanpak.
Suriname

Hof van Justitie breidt civiele zittingen uit naar districten

Eerste resultaten vissterfteonderzoek wijzen op chemische verstoring rivierwater
Suriname

NMA: cyanide en verontreiniging mogelijk oorzaak vissterfte Saramaccarivier

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws