• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Commissie Ordening Goudsector grijpt in tegen illegale goudwinning nabij Afobakastuwdam

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
27 juli 2026 10:19
in Suriname
Illegale goudmijnactiviteiten beëindigd in veiligheidszone.

Illegale goudmijnactiviteiten beëindigd in veiligheidszone. Foto: OGS.

De Commissie Ordening Goudsector (OGS) heeft wederom een ontruimingsactie uitgevoerd tegen illegale goudmijnbouwactiviteiten in de omgeving van het Stafdorp van Staatsolie Maatschappij Suriname in Afobaka, district Brokopondo.

Tijdens een controle stelde een afvaardiging van de commissie vast dat op minder dan 200 meter van het Stafdorp actief goud werd gewonnen.

Volgens OGS gingen de werkzaamheden bovendien gepaard met geluidsoverlast, wat aanleiding gaf tot direct optreden.

Illegale kampen ontmanteld en materieel verwijderd

Na de constatering heeft de Commissie Ordening Goudsector onmiddellijk maatregelen getroffen om de illegale activiteiten te beëindigen.

Tijdens de actie werden de illegale kampen ontmanteld, graafmachines uit het gebied verwijderd en de betrokken kleinschalige goudzoekers gesommeerd de locatie onmiddellijk te verlaten.

Met de ontruiming wil OGS voorkomen dat de verboden mijnbouwactiviteiten worden voortgezet in een gebied waar de veiligheid van cruciale infrastructuur in het geding kan komen.

Gebied behoort tot streng beschermde rode zone

Volgens de Commissie ligt het Stafdorp in de directe nabijheid van de Afobakastuwdam en de bijbehorende hulpdammen.

Dit gebied is aangemerkt als een zogenoemde rode zone, waar mijnbouwactiviteiten en andere ingrijpende werkzaamheden strikt verboden zijn.

Mis dit niet:

‘Familie in Suriname zet Nederlanders onder druk om te betalen voor dure etentjes’

Staatsolie en ministerie van Financiën bespreken verdere samenwerking

De beperkingen zijn ingesteld om de veiligheid, stabiliteit en integriteit van de dam en de bijbehorende infrastructuur te beschermen.

Graafwerkzaamheden, zware machines en eventuele explosies kunnen trillingen veroorzaken die risico’s opleveren voor deze vitale voorzieningen.

De Afobakastuwdam speelt een essentiële rol in de energievoorziening van Suriname, waardoor bescherming van het gebied van groot nationaal belang is.

OGS: overtredingen worden niet getolereerd

De Commissie Ordening Goudsector benadrukt dat illegale goudwinning binnen verboden gebieden niet zal worden gedoogd.

Volgens de commissie zal consequent worden opgetreden tegen personen of groepen die de geldende regelgeving overtreden.

Met gerichte controles en handhavingsacties wil OGS de veiligheid in kwetsbare gebieden waarborgen en naleving van de wettelijke voorschriften afdwingen.

De commissie geeft daarmee een duidelijk signaal af dat economische activiteiten nooit ten koste mogen gaan van de veiligheid van strategische nationale infrastructuur.

Bescherming van infrastructuur en verantwoord mijnbouwbeleid

De ontruimingsactie onderstreept volgens OGS het belang van verantwoord beheer van de goudsector en een effectieve handhaving van de regelgeving rondom mijnbouwactiviteiten.

Door illegale goudwinning in risicogebieden tijdig aan te pakken, wil de commissie niet alleen de veiligheid van de Afobakastuwdam beschermen, maar ook bijdragen aan een beter georganiseerde en duurzamere ontwikkeling van de Surinaamse goudsector.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Wanneer familie uit Nederland na lange tijd weer voet op Surinaamse bodem zet, gaat het vaak om meer dan alleen een bezoek. Foto: Paramaribo stadscentrum
Lifestyle

‘Familie in Suriname zet Nederlanders onder druk om te betalen voor dure etentjes’

staatsolie suriname olie gas offshore block 58
Suriname

Staatsolie en ministerie van Financiën bespreken verdere samenwerking

Bijeenkomst brengt Inheemse gemeenschappen en samenleving samen.
Nederland

Den Haag staat stil bij geschiedenis, cultuur en toekomst van Inheemse volkeren tijdens bijzondere ontmoetingsdag

“Suriname heeft de rijkdommen, nu is visie nodig”
Suriname

NPS-parlementariër Jeffrey Lau: “Suriname moet niet wachten op olie en gas om zich te ontwikkelen”

Een 49-jarige man is door het Quick Response Team aangehouden na de diefstal van twee koperen buizen aan de J.A. Pengelstraat in Paramaribo. Foto: KPS
Suriname

Man opgepakt na diefstal van koperen buizen in Paramaribo

Illustratiefoto.
Suriname

Laatste partij in beslag genomen sigaretten vernietigd onder toezicht OM

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws