• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Bushouders wachten al 8 maanden op betaling, minister belooft actie

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
15 augustus 2025 11:53
in Suriname
raymond landveld TCT

De minister van Transport, Communicatie en Toerisme (TCT) heeft vandaag een uitgebreid en constructief overleg gevoerd met het bestuur van de Bond voor Bus en Boothouders in Suriname (BBBS).

Aanwezig bij het gesprek waren de voorzitter van de bond en zijn bestuursleden, de directeur Transport, en het ondersteuningsteam van de minister.

BBBS vertegenwoordigt bushouders die zijn aangesloten bij de NVB. Tijdens het overleg uitte de bond haar grote zorgen over de ernstige financiële achterstanden.

Inmiddels zijn acht maanden verstreken in 2025 zonder dat er betalingen zijn ontvangen. De bushouders gaven aan dat zij eerder de toezegging hadden gekregen van de vorige president dat zij direct uitbetaald zouden worden.

Drie maanden later ontvingen zij echter een brief van het ministerie van Financiën (Clad), waarin werd aangegeven dat eerst een onderzoek zou worden uitgevoerd alvorens tot betaling over te gaan.

Bekijk ook:

Belastingdienst geeft Chinese ondernemers voorlichting over BTW-verplichtingen

Twee doden bij ernstig verkeersongeval Ringweg Zuid

De bond wees er tevens op dat het eerder afgesproken nieuwe tarief van SRD 30 per kilometer door het ministerie van Financiën is teruggebracht naar SRD 25 per kilometer.

Hoewel de directie van de NVB heeft aangegeven dat betaling mogelijk is tegen het oude tarief, hebben de bushouders dit afgewezen.

Zij benadrukten dat de kosten voor levensonderhoud, brandstof, onderhoud en reparaties fors zijn gestegen, waardoor het huidige tarief niet kostendekkend is.

Volgens het contract dienen bushouders binnen 30 dagen na dienstverlening te worden betaald. In de praktijk wordt dit structureel overschreden.

Bovendien worden declaraties door administratieve achterstanden bij de NVB vaak pas maanden later verwerkt, waardoor uitbetalingen nog verder vertragen.

Naast de financiële knelpunten werd ook het vergunningenbeleid besproken. De bond klaagde dat vergunningen niet tijdig worden verlengd en in sommige gevallen worden toegewezen aan andere personen, waardoor ervaren bushouders hun inkomsten verliezen en de gemeenschap die afhankelijk is van het busvervoer wordt benadeeld.

De minister gaf aan dat hij pas tijdens dit gesprek volledig inzicht heeft gekregen in de omvang en complexiteit van de problematiek.

Hij benadrukte dat het ministerie van TCT staat voor verbinding en dat hij vastberaden is om samen met de bond naar structurele oplossingen te zoeken.

De minister kondigde aan dat hij met de minister van Financiën en directeur van NVB in overleg zal treden.

“Hun strijd is ook mijn strijd. Ik zal mij inzetten om deze problemen met prioriteit aan te pakken, zodat het busvervoer in Suriname weer betrouwbaar, eerlijk en toekomstbestendig wordt voor zowel de bushouders als de samenleving,” aldus de minister.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Foto ter illustratie.
Suriname

Belastingdienst geeft Chinese ondernemers voorlichting over BTW-verplichtingen

Illustratiefoto
Suriname

Twee doden bij ernstig verkeersongeval Ringweg Zuid

300 betaalbare woningen in uitvoering en huursubsidie.
Suriname

Pokie: inkomen blijft bepalend bij toewijzing van sociale woningen

Nationaal Huisvestingsprogramma officieel van start in Reeberg.
Suriname

Regering stort SRD 250 miljoen in Nationaal Woningbouwfonds voor eerste woningkredieten

Guyana staat nog steeds achter gezamelijke bouw Corantijnbrug. Foto: Illustratief
Suriname

Verzet tegen Guyanese bijdrage aan brug over de Corantijn

Nederland praat over een hogere erfbelasting. Dit kan ook gevolgen hebben voor Surinamers met familie, een woning of ander vermogen in Nederland.
Lifestyle

Hogere Nederlandse erfbelasting kan ook Surinamers duur komen te staan

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws