• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Brunings neemt leiding over: Milieu en oliebeleid samenbrengen is uitdagend

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
17 juli 2025 16:00
in Suriname
brunings en dasai olie en gas

Vandaag heeft de officiële overdracht plaatsgevonden van het ministerie van Ruimtelijke Ordening en Milieu (ROM) aan de nieuwe bewindsman, Patrick Brunings, tevens minister van Olie, Gas en Milieu.

De overdracht vond plaats in het kader van de recente herschikking binnen het kabinet 2025-2030.

De scheidende minister, Marciano Dasai, droeg tijdens een ceremonieel moment diverse strategische beleidsdocumenten over, waaronder de Green Development Strategy—een ontwikkelingsvisie voor de komende 25 jaar, opgesteld door het directoraat Milieu.

Aan deze strategie is ook de Structuurvisie Ruimtelijke Ordening gekoppeld, waarin de ruimtelijke planning van het land wordt afgestemd op duurzame milieudoelen. Tevens werd een rapport van de Nationale Milieu Autoriteit (NMA) en een overzicht van lopende ROM-projecten aan minister Brunings overhandigd.

Brunings sprak tijdens zijn toespraak zijn waardering uit voor het werk van zijn voorganger: “Ik heb veel lof gehoord over de inzet van Dasai en het beleid dat hij heeft gevoerd. Ik ben dan ook gemotiveerd om het werk met dezelfde toewijding voort te zetten.”

De nieuwe bewindsman noemde de integratie van de olie- en gassector met milieubeleid “een interessant experiment”.

“We staan voor een uitdaging waarin een sector die traditioneel als vervuilend wordt gezien, nu in één adem genoemd wordt met milieubeleid. Het is aan ons om dat met visie en verantwoordelijkheid in goede banen te leiden.”

Brunings gaf aan dat hij de overgedragen beleidsdocumenten als waardevolle basis ziet om voort te bouwen aan een duurzaam en toekomstgericht beleid.

Mis dit niet:

SITA positioneert Suriname als investeringsbestemming tijdens IBC 2026

‘Gratis eten op KLM’s Surinamevlucht blijft inbegrepen ondanks aangekondigde verandering’

“Ik ben erg blij met deze overdracht. Het biedt niet alleen houvast, maar ook richting in het voortzetten van goede initiatieven op het gebied van milieu en ruimtelijke ordening.”

Met deze formele overdracht is het ministerie gereed voor een nieuwe beleidsfase waarin duurzaamheid, groene groei en verantwoord gebruik van natuurlijke hulpbronnen centraal zullen staan.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Suriname en Guyana zoeken kansen voor industriële groei en regionale samenwerking.
Suriname

SITA positioneert Suriname als investeringsbestemming tijdens IBC 2026

vliegtuig maaltijd reizen eten economy class
Lifestyle

‘Gratis eten op KLM’s Surinamevlucht blijft inbegrepen ondanks aangekondigde verandering’

geld euro valuta
Lifestyle

‘Geld steken in Surinaams familiehuis kan bij ruzie moeilijk terug te krijgen zijn’

Is de Surinaamse diaspora cultureel meer Nederlands geworden?
Gezondheid

Geor Hering ziet Nederlandse ouderen volop fietsen en wandelen en stelt vragen over Suriname

Twee bromfietsers botsen ter hoogte van Menkendam.
Suriname

Dodelijk verkeersongeval aan Martin Luther Kingweg, bromfietser overlijdt ter plaatse

Collectief wil publiek informeren over risico’s voor biodiversiteit, waterbeheer, volksgezondheid en duurzame ontwikkeling.
Suriname

Milieuorganisaties luiden alarm over grootschalige ontbossing: informatiesessie over landbouwplannen Braganza

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws