• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

SEOGS 2026: Suriname onvoldoende voorbereid op olie- en gasboom

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
7 juli 2026 00:00
in Suriname
Suriname moet sneller investeren in kennis en vaardigheden voor olie- en gassector

Suriname moet sneller investeren in kennis en vaardigheden voor olie- en gassector. Foto: SEOGS.

Suriname is nog onvoldoende voorbereid op de grote ontwikkelingen die de olie- en gassector vanaf 2028 met zich mee zal brengen.

Dat was de centrale boodschap tijdens de goed bezochte paneldiscussies over local content tijdens de Suriname Energy, Oil and Gas Summit (SEOGS) 2026.

De deelnemers waren het erover eens dat het land een achterstand heeft opgelopen in de voorbereiding op de verwachte economische ontwikkelingen, terwijl de periode tot de eerste olieproductie snel dichterbij komt.

Lokale ondernemers moeten profiteren van olie- en gasontwikkeling

Dimitri Lemmer, secretaris van de Local Content Board van het Kabinet van de President, benadrukte dat Suriname aan de vooravond staat van ingrijpende ontwikkelingen, maar dat deze groei niet voorbij mag gaan aan lokale ondernemers en werkgevers.

“Suriname staat aan de vooravond van grote ontwikkelingen. Maar die ontwikkelingen mogen lokale ondernemers en werkgevers niet vergeten. Dat is de kern van de zaak,” aldus Lemmer.

Bekijk ook:

‘Suriname faalt al jaren bij aanpak van levensgevaar op de openbare weg’

‘Suriname moet Nederlanders zonder voldoende eigen geld weigeren bij aankomst’

Volgens hem moet de overheid alles in het werk stellen om ervoor te zorgen dat de olie- en gassector duurzame toegevoegde waarde creëert voor Suriname.

Wetgeving en opleiding noodzakelijk voor duurzame groei

Een sterke en stabiele local content-wetgeving vormt volgens Lemmer een van de belangrijkste voorwaarden om ervoor te zorgen dat Surinamers daadwerkelijk kunnen profiteren van de sector.

Daarnaast zijn gerichte opleidingsprogramma’s noodzakelijk om lokale arbeidskrachten voor te bereiden op de nieuwe kansen die de olie- en gasindustrie biedt.

Volgens Lemmer moeten deze voorbereidingen tijdig plaatsvinden. Niet om investeerders te beperken, maar juist om samen met internationale partners duurzame vooruitgang mogelijk te maken.

Bewustwording onder bevolking blijft achter

Tijdens de paneldiscussies wezen ook Leandro Soediredjo, onderdirecteur Laboratoriumstudies van het Institute for Natural Resource and Engineering Studies (NATIN), en Joyce Lapar, directeur van de Stichting Arbeidsmobilisatie en Ontwikkeling (SAO), op het gebrek aan beschikbare informatie over de sector.

Volgens hen beschikt een groot deel van de bevolking nog over onvoldoende kennis van de ontwikkelingen binnen de olie- en gassector en is de betrokkenheid bij de gesprekken hierover beperkt.

“Er is een grote kloof in bewustwording. Een groot deel van de samenleving moet meer weten,” stelde Soediredjo.

Suriname moet voldoen aan internationale verwachtingen

Lemmer benadrukte dat Suriname zich bewust moet worden van de hoge eisen die internationaal worden gesteld aan landen die deelnemen aan de olie- en gasindustrie.

Volgens hem moet het land erkennen dat het momenteel nog niet op het gewenste niveau opereert.

“We moeten beseffen dat de internationale verwachtingen zeer hoog zijn en dat wij momenteel achterlopen,” aldus Lemmer.

Hij benadrukte dat Suriname dringend behoefte heeft aan een duidelijke visie over de richting die het land met de olie- en gassector wil inslaan. De Local Content Board heeft hierover reeds advies uitgebracht aan de regering.

Voorbereiding op eerste olie kwam laat op gang

Volgens Lemmer had Suriname eerder moeten beginnen met de voorbereidingen op de verwachte eerste olieproductie in 2028 en de snelle ontwikkelingen die daarna zullen volgen.

Wanneer Suriname zich op de internationale markt begeeft, moet het volgens hem minimaal voldoen aan internationale standaarden en verwachtingen.

“Internationale bedrijven hebben hoge verwachtingen en wij moeten ons daarop goed voorbereiden. Als land zitten wij nog niet op dat niveau,” benadrukte Lemmer.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

telefoon bellen auto rijden
Lifestyle

‘Suriname faalt al jaren bij aanpak van levensgevaar op de openbare weg’

Sommige lezers vinden dat Suriname kritischer moet zijn bij toelating van remigranten.
Lifestyle

‘Suriname moet Nederlanders zonder voldoende eigen geld weigeren bij aankomst’

Illustratiefoto.
Suriname

Onderzoek naar schoten tijdens feest in omgeving Klaaskreek

Dodelijk verkeersongeval op rijwielpad.
Suriname

Bromfietser (25) overleden na aanrijding op Indira Gandhiweg

Rapporteurschap Suriname centraal tijdens ontmoeting met president Simons
Suriname

Nederlandse Tweede Kamerdelegatie brengt beleefdheidsbezoek aan president Simons

Nieuwe besturen moeten binnen zes maanden verkiezingen organiseren
Suriname

Minister Huur installeert besturen van twaalf inliggende waterschappen in Nickerie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws